כינוס ראשי הרשויות בנגב. צילום: דוברות עיריית באר שבע

ביום חמישי האחרון התכנסו בלשכת ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ', ראשי הרשויות הסמוכות מדימונה, בני שמעון, עומר, מיתר ולהבים, בעקבות הידיעה שפורסמה בשבוע שעבר לפיה הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי, פועל לשינוי החלטת הממשלה להעביר את קריית המודיעין לנגב.

לאור זאת, פנו הבוקר (ראשון) ראשי הרשויות במכתב לראש הממשלה, בו דרשו כי יצהיר באופן חד משמעי על מחויבותו כי הפרויקט של העברת יחידות ובסיסי אמ"ן לליקית שבנגב ימשיך בהתאם להחלטת הממשלה. עוד סיכמו ראשי הרשויות כי יגייסו את תמיכת כל ראשי המפלגות בנושא, "היות ומדובר בפרויקט לאומי מעל כל מחלוקת פוליטית".

במכתב קראו ראשי הרשויות לראש הממשלה "להצהיר באופן חד משמעי על מחויבותך כי הפרויקט הלאומי החשוב ממשיך בהתאם להחלטת בממשלה, במיקום שנקבע - ליקית".

"מדובר בהחלטה של הדרג המדיני שכבר אמר את דברו בהחלטת ממשלה. מיותר לחזור ולציין את חשיבות הפרויקט במיקומו זה לנגב ולמדינה כולה ואת הסיכומים מול כל משרדי הממשלה לרבות הביטחון, האוצר והתחבורה כאשר הפרויקט יצא לדרך, לאחר שהושקעו בו למעלה מ-300 מיליון ש"ח והמכרז כבר פורסם".

"אדוני ראש הממשלה, מדינת ישראל קבעה שהנגב יהפוך למרכז ידע וטכנולוגיה מהמובילים בעולם. אל תבטל החלטה היסטורית. בידיך הדבר בלבד!", חתמו את המכתב.

השטח בו אמורה לקום קריית המודיעין. צילום: הרצל יוסף

המכתב לראש הממשלה. צילום: דוברות עיריית באר שבע

״מעבר קריית המודיעין לנגב", אמר רוביק דנילוביץ', "מעוגן בהחלטת ממשלת ישראל. את המדיניות קובע ראש הממשלה ולא הרמטכ״ל. לאחר השקעה של למעלה מ-300 מיליון ש״ח ומכרז שכבר נמצא באוויר, צריך להיות הסבר משכנע למה לפגוע בנגב".