אין חניה ברחוב והאכיפה היא עד שעות הלילה המאוחרות. מה יעשו תושבים וקרוביהם? צילום: הרצל יוסף

רחמים עזרא, תושב באר שבע (66), מגיע מדי יום לבית בו גדל ברחוב בזל בשכונה א' בבאר שבע כדי לטפל באחיו הגדול שעדיין מתגורר במקום. עזרא, שהחזיק בתו חניה שאיפשר לו לחנות במקום ללא עלות, הופתע לגלות כי העירייה מסרבת לחדש את תו החניה שתוקפו פג עם סיום השנה שעברה.

מדובר ברחוב בזל, שבו מצויות המכללה הטכנולוגית והמכללה להנדסה. סטודנטים רבים מחנים באזור את רכביהם ותושבי המקום מתלוננים ללא הרף על מצוקות החניה, וחלקם הגדול מלינים על כך שהם נאלצים לשלם דמי חניה סמוך לבתי מגוריהם.

כשעזרא ניגש לברר בעירייה מדוע לא מחדשים לו את תו החניה, הוא נשאל האם אחיו סיעודי. כשענה בשלילה, הובהר לו כי תו החניה לא יחודש.

"אני מגיע לכאן כל יום לראות מה עם אח שלי. זה חלק מהאחריות שלי כאחיו, למה אני צריך לשלם כל יום על חניה ליד הבית של הוריי?", תוהה עזרא. "אם האכיפה היתה עד שעות הערב מילא, אז הייתי מגיע בשעות יותר מאוחרות, אולם החניה בתשלום היא עד השעות המאוחרות בלילה. אני חושב שזה ממש לא הוגן ולא בסדר שדורשים ממני תשלום בשביל לבקר את אחי ולהגיע למקום שבו גדלתי".

מעיריית באר שבע נמסר בתגובה: "על פי הוראות החוק, התושב חייב להגיש מסמכים הנדרשים כדי לקבל את תו הדייר. במידה שיוגשו מסמכים הנדרשים לאגף הפיקוח העירוני, ניתן יהיה לדון בבקשה ולאשר מתן התו בהתאם להוראות בנושא זה".