שרה אברהמי סולומון. צילום: מנחם עוז

שרה אברהמי סולומון מהיישוב מיתר, רכזת השטח של מפלגת העבודה במחוז דרום, הכריזה על התמודדותה בפריימריז לרשימת העבודה לכנסת.

אברהמי סולומון (55), הינה אשת חינוך ופעילה חברתית, שחרטה על דגלה את המאבק של ההורים היחידנים. אברהמי סולומון, גרושה ואם לארבעה ילדים, רואה חשיבות עצומה בדאגה להורים יחידנים, תוך עידוד העסקתם של ההורים ודאגה לרווחתם.

בשנת 2014 היתה מיוזמי מחאת הדור השני לשואה וכן פעילה במחאות חברתיות רבות השמות במרכזן את הדאגה לפרט. אברהמי סולומון מאמינה בסיכוייה להיבחר ואומרת בשיחה שקיימנו איתה: "אם אעבוד נכון אני מאמינה שאצליח להיבחר".

מבחינתה, זה הזמן להשפיע ולשנות למען הנושאים החברתיים: "מאמינה כי הגיעה העת לקחת צעד קדימה בעשייה החברתית, אני רואה את חיזוקה של מפלגת העבודה, דווקא בימים אלה, כאינטרס לאומי הכרחי למען זכויות הפרט ולמען החברה בישראל".

אברהמי סולומון למדה אמנות והוראת האמנות במדרשה למורים לאמנות בבית ברל ותואר שני בתולדות האמנות באוניברסיטת תל אביב. את דרכה החינוכית התחילה בבית הספר היסודי 'גבים' בבאר שבע ותוך זמן קצר נקראה להקים את המגמה לאמנות במקיף 'רבין' והגישה לבגרות באמנות בחלק העיוני והמעשי. במסגרת זו כתבה חוברות הנחיה והתוותה כיוון של תפיסת המרחב הלימודי כשיטה דידקטית, כן הקימה את המגמה לאמנות במקיף טוביהו.

אברהמי סולומון מתמודדת במשבצת נשים ברשימת העבודה לכנסת, כאשר ישנן שתי משבצות משוריינת לנשים - בעשירייה הראשונה ובעשירייה השנייה.