צילום: שאטרסטוק

   

כמה הפסידה מדינת ישראל ממעשיה של חברה למסחר, הלבשה והנעלה ובעליה, תושב לקיה? על פי כתב אישום שהוגש, הם מואשמים בהפצת חשבוניות פיקטיביות ובניכוי מס תשומות שלא כחוק בהיקף של כ־75 מיליון שקל.

על פי עובדות כתב האישום, שהגישה רשות המסים לבית משפט השלום בבאר־שבע, עולה כי בעלי החברה והחברה עצמה הפיצו חשבוניות פיקטיביות בהיקף של יותר מ־34 מיליון שקל וניכו מס תשומות שלא כחוק בהיקף של יותר מ־40 מיליון שקל, כשהמס שנגרע מקופת המדינה עומד על כ־75 מיליון שקל.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עורכי הדין ספיר אלון ורעות סנה מהיחידה המשפטית באר־שבע, פעל הנאשם בשיטתיות ולאורך זמן, מחודש אוגוסט 2011 ועד לחודש אוגוסט 2015, במטרה לסייע לאחרים להתחמק מתשלום מע"מ, וכן במטרה להתחמק מתשלום מע"מ, זאת באמצעות הפצת חשבוניות פיקטיביות וניכוי מס תשומות שלא כדין.

כתב האישום כולל 18 אישומים המייחסים לחברה ולבעליה 619 עבירות של הפצת חשבוניות פיקטיביות בהיקפים גדולים ובנסיבות מחמירות, וכן 40 עבירות של ניכוי תשומות שלא כדין. כמצוין בכתב האישום, עסק הנאשם בסחר בחשבוניות מס שאין מאחוריהן כל עסקאות אמת, כאשר החשבוניות הפיקטיביות הוצאו, לכאורה, בגין עסקאות בתחום הבנייה, חקלאות וכוח אדם.

על פי כתב האישום, חלק מהעבירות בוצעו במסגרת פעילותו של הנאשם בחברה הרשומה על שמו וחלק במסגרת פעילותו בחברות שאליהן אין לו כל זיקה משפטית כחברות השייכות לו.