התפתחות בפרשת סירובה של שגרירות ארצות הברית להעניק ויזה לשליו טרבלסי, נער כבן 13 וחצי מכפר מימון, החולה במחלה ניוונית קשה, שאמור לטוס לטיול חלומות בארצות הברית בעוד כשבועיים.

שליו טרבלסי. צילום: פרטי

בעקבות בקשת חירום שהגישה משפחתו של שליו, זומנו הבוקר (יום ג') שליו ואמו לשגרירות והתבשרו, כי הוחלט להעניק לשליו את אשרת הכניסה המיוחלת וכי האשרה תועבר אליו בימים הקרובים. עם זאת, נכון לעכשיו עדיין לא אושרה בקשת מתן הויזה למלווהו הצמוד של שליו, רן חג'בי.

"זו שמחה חלקית", אמרה למיינט באר שבע אמו של שליו, ריקי טרבלסי, "כל עוד לא אושרה הוויזה למלווה של שליו מדובר בשמחה לא שלמה. הבעייה היא שללא המלווה שליו לא יוכל לצאת לטיול הזה. אין תחושה של ניצחון כל עוד המלווה לא יקבל את הוויזה. נמשיך וניאבק עד שהמלווה יקבל את הוויזה. הזמן דוחק ואנחנו מקווים לטוב".

הסירוב והמאבק

שליו טרבלסי, החולה במחלת sma, מחלה ניוונית קשה, מרותק לכיסא גלגלים ובשנתיים האחרונות הוא מלווה על ידי רן חג'בי. השניים אמורים לנסוע לטיול חלומות בארצות הברית ב-13 באוגוסט למשך 12 יום, טיול שמאורגן על ידי  עמותת koc, עמותה חרדית אמריקאית, המקיימת טיולים מיוחדים לילדים החולים במחלות קשות.

כזכור, כפי שפורסם בשבוע שעבר ב'מיינט באר שבע', שגרירות ארצות הברית בישראל סירבה להעניק לשליו ולמלווהו אשרות כניסה לארצות הברית בנימוק שלא הוצגו בפני הקונסול הוכחות מספקות לכך שבכוונת מבקשי הוויזה לציית לתנאי הוויזה, קרי הוכחות אשר יבטיחו את שובם ארצה לאחר הביקור בארצות הברית.

בעקבות הפרסום, התערבו בנושא הזה לשכת נשיא המדינה, שר המשפטים, אמיר אוחנה, ח"כ ניר ברקת וראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן וכאמור, הבוקר התבשרו שליו ומשפחתו על מתן הוויזה.