החשוד (חובש כובע) בעת השוד. צילום: דוברות המשטרה

בחצי השנה האחרונה בלבד דיווחנו מספר פעמים על מקרי שוד בסניפי דואר בבאר שבע. ככל הנראה, היעדר האבטחה בחלק מהסניפים הופך אותם למטרה נוחה לשודדים, שהופכים ליצירתיים יותר ויותר ואפילו לא נזקקים לנשק כדי לצאת עם מזומנים בכיסם.

לפני כחודש, בתאריך 16.05, סמוך לשעה 10:00 בבוקר התקבל במשטרה דיווח על שוד בסניף דואר במרכז מסחרי בבאר שבע. מתחקור שוטרים שהגיעו למקום עלה כי חשוד הגיש לפקידה פתק ובו דרש סכום כסף ואיים שאם לא יקבל לידיו את הכסף ישליך רימון. מיד לאחר שקיבל את השטרות נמלט מהמקום. בעקבות כך נפתחה חקירה והחלו סריקות ואיסוף ממצאים.

הפתק שהציג השודד לעובדת הדואר. צילום: דוברות המשטרה

מספר ימים לאחר מכן, בתאריך 21.05, סמוך לשעה 08:00 בבוקר התקבל דיווח נוסף על שוד בסניף דואר במרכז מסחרי בבאר שבע. בחקירה עלה כי החשוד הגיע למקום ותוך שהוא מאיים על הפקידה כי ישליך רימון שדד סכום כסף ונמלט.

עם התקדמות החקירה עלה חשד בנוגע לזהות המבצע בשני המקרים ובתאריך 23.05 אותר ונעצר בביתו תושב הפזורה בן 47. בתחקור ראשוני קשר עצמו החשוד למיוחס לו בשני האירועים וטען כי "הרימון" בו אחז היה למעשה פרי אבוקדו שהשחיר.

בסיום החקירה בתחילת השבוע הוגשה כנגדו הצהרה בדבר כוונת התביעה להגיש כנגדו כתב אישום ומעצרו הוארך. "משטרת ישראל פועלת במאבק נחוש כנגד הפשיעה החמורה תוך חתירה למיצוי חקירתי והרחקת המעורבים מהמרחב הציבורי ולמען בטחונו של הציבור הנורמטיבי", כך נמסר מהמשטרה.