אם נהגתם אתמול (שני) בכבישי הנגב בוודאי שמתם לב לנוכחות מוגברת של ניידות ואופנועי משטרה בדרכים העירוניות והבינעירוניות. במבצע רחב היקף התפרסו שוטרי המחוז הדרומי, יחד עם סיירת האופנועים של אגף התנועה, ב"רחובות וצירים אדומים" בערים ובכבישים בינעירוניים בהם התרחשו מרבית התאונות בשנת 2018 ברחבי הנגב.

פריסה ברחובות וצירים "אדומים". צילום: דוברות המשטרה

בסך הכל נרשמו אתמול 648 דו"חות בגין עבירות המסכנות חיים, מתוכם 79 דו"חות שניתנו לנהגים שהשתמשו בטלפון הסלולרי בזמן הנהיגה, 70 דו"חות על נהיגה במהירות מופרזת ועשרות דו"חות על בריונות כביש. גם הולכי הרגל לא יצאו בזול - הם קיבלו עשרות דו"חות על התנהגות פזיזה בעת חציית כביש. 

במשטרה הוחלט בימים אלו על הגברת האכיפה שנועדה להגביר את ההרתעה, ולהעלות את תחושת ביטחון, וזאת על אף שעל פי נתוני המשטרה קיימת ירידה ניכרת בכל הקשור למספר התאונות הקשות (14%-) והקטלניות (21%-), וכך גם במספר הנפגעים בתאונות אלו (16%-, 25%- בהתאמה). 

עיקר הפעילות התמקדה ב"רחובות וצירים אדומים" בערים ובכבישים בינעירוניים, בהם מספר רב של תאונות קשות ומספר רב של נפגעים. במבצע התמקדו בין היתר בעבירות כמו אי מתן זכות קדימה להולכי רגל, התנהגות הולכי רגל, אי ציות לרמזור, עבירות צומת ועוד.

"על אף הירידה בנתוני תאונות הדרכים בתחומי המחוז הדרומי, "אמרו במשטרה, "לא ניתן להתעלם מהעובדה כי כל נפגע או הרוג בתאונת דרכים הוא "עולם ומלואו". באחריותנו לעשות כל שניתן על מנת להשפיע על ההרתעה בקרב נהגים מביצוע עבירה העלולה לגבות חיי אדם".