תאונה בשכונה ו'. רוכב אופניים כבן 35 התנגש הערב (שלישי) במכונית חונה ברחוב עמוס ירקוני. הרוכב טופל בשירה על ידי צוותי מד"א ופונה להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים סורוקה, כשהוא בהכרה מעורפלת עם חבלת ראש.

הרוכב התנגש במכונית חונה. צילום ארכיון: הרצל יוסף

בקיץ האחרון אירעו מספר תאונות בהן נפגעו רוכבי אופניים חשמליים. באוגוסט נפצעה קשה נערה בת 14 שרכבה על אופניים חשמליים ברחוב החשמונאים בשכונת נחל עשן וביולי גבר שרכב בשדרות רגר נפגע מרכב חולף ונפצע באורח בינוני.

באוגוסט הגישה הפרקליטות כתב אישום בגין גרימת מוות ברשלנות נגד תושב באר שבע בן 19, שלפני כשנתיים נהג על אופניים חשמליים נגד כיוון התנועה, בזמן שהרכיב את חברו. בהתנגשות עם רכב פרטי נהרג החבר, נער בן 16.

מנתוני עמותת 'אור ירוק' מתברר כי ישנה עליה מדאיגה של נפגעים בעקבות תאונות עם אופניים חשמליים בבאר שבע. על פי הנתונים בשנת 2017 התאשפזו בבאר שבע 13 בני אדם בעקבות תאונות אופניים חשמליים, עלייה של 30% בהשוואה לשנת 2016, בה אושפזו עשרה בני אדם.

על פי הניתוח של 'אור ירוק', בחמש השנים האחרונות אושפזו בבתי החולים 2,101 בני אדם לאחר שהיו מעורבים בתאונת אופניים חשמליים או קורקינט ממונע. אחד מכל ארבעה (28%) מאושפזים בבית החולים לאחר תאונת אופניים חשמליים הם ילדים ונערים מתחת לגיל 16, גיל האסור לרכיבה.