דם על הרצפה. הגולשים המזועזעים דיווחו לרשויות. צילום מסך מתוך פייסבוק

אשה שחותכת את ידה ואשה אחרת שמספרת על תקיפה של בעלה באמצעות בקבוק זכוכית שבור, הם שני מקרים ששודרו באחרונה בשידור חי לצופי קבוצת פייסבוק גדולה. שתי הנשים הללו הן אמהות לילדים קטנים והן תושבות הנגב, משתי ערים שונות.

בליל יום ראשון בשבוע שעבר עלתה צעירה בשנות העשרים לחייה לשידור חי בקבוצת פייסבוק. אחד מהגולשים שצפה בה ושוחח איתה, כינה אותה 'זונה'. האמירה זיעזעה את הצעירה, וגרמה לה להתמוטטות עצבים. בשידור חי היא הביאה סכין ואיימה לחתוך לעצמה את הוורידים.

במשך כשעה ניסו גולשים למנוע זאת ממנה, אך לבסוף היא כן חתכה בשידור חי את פרק ידה, וגרמה לעצמה למרבה המזל, רק נזק קל. אך האקט האלים והיד המדממת היו מחזה קשה לצפייה ומזעזע.

בירור שקיים עיתון "ידיעות הנגב" העלה כי הבחורה הגיעה בסופו של דבר לקבלת טיפול רפואי בתחנת מד"א המקומית בעיר מגוריה. הרשות המקומית דיווחה על האירוע ומחלקת הרווחה נכנסה לתמונה. בשלב זה, הועברה הילדה הקטנה של האם לאחריות הוריה של האמא שפגעה בעצמה.

התופעה של הקרנה, שידור, תיעוד של פגיעה העצמית ואקטים אלימים ומזעזעים ברשת, היא תופעה מוכרת לרוב מאתרים מחתרתיים. ההבדל הגדול הפעם הוא שאנשים כבר לא מפחדים ולא מתביישים. הדברים האלה משודרים עכשיו ברשת חברתית לגיטימית. שידורים חיים של מעשים קשים לצפייה במקרה הטוב, ופגיעה עצמית או באחר, במקרה הרע.

תופעה גוברת ומזעזעת של תיעוד פגיעות פיזיות ושידורן. אילוסטרציה: freepik

שידור חי מזעזע נוסף היה של תושבת הנגב בת 24, ביום שישי שעבר, ערב שבת. האשה הצעירה פתחה שידור חי כשהיא מצלמת רצפה מלאה בדם והציבה לשידור כותרת "כועסת גבר אלים". בהמשך השידור נראה בקבוק זכוכית שבור בידה של האשה, ורצפה שמלאה גם ברסיסי זכוכית. האשה טענה בשידור כי חתכה את בעלה וזה הדם שלו שעל הרצפה.

בזמן השידור החי דיווחה על האירוע למשטרה גולשת המומה ממרכז הארץ שצפתה בשידור. המשטרה הגיעה אל ביתה של הגולשת על מנת לצפות בשידור עליו דיווחה הגולשת. המשטרה המקומית יצרה קשר עם משטרת מרחב הנגב.

בעבודת איתור הצליחה המשטרה לעלות על זהות האשה, ולאתר אותה ואת מקום מגוריה באחד מיישובי הנגב, מאחר שהאשה הציגה עצמה כתושבת באר שבע, אך היא למעשה מיישוב אחר, וכרטיס הפייסבוק האישי שלה לא חשף את שם משפחתה.

האשה ובעלה בן ה־21 נעצרו והובאו להארכת מעצר בבית המשפט. מהמשטרה נמסר כי הוגש נגדם השבוע כתב אישום על תקיפות הדדיות, והתיק מטופל.