המאבק סביב הקמת מגדלי מגורים בחניון הגרנד קניון בבאר-שבע עולה מדרגה: תושבי שכונות סמוכים לגרנד המתנגדים לתכנית הבניה שאושרה בוועדה המחוזית, יצאו בצהריי יום שישי להפגנה במתחם ה'גרנד קניון' וזאת כחלק מקפיין שהם מנהלים נגד ציפוף בנייה במרכזיים שכונתיים.

ההפגנה בבאר שבע | צילום: הרצל יוסף

"בנייה לדורות ולא בכייה לדורות", זה המסר שטוענים לו המפגינים שמנסים בכל כוחם לשנות את רוע הגזרה כלשונם. "רוביק רוביק תתעורר", צועקים המפגינים ומכוונים את טענותיהם לראש העירייה רוביק דנילוביץ.

המפגינים יצאו להפגין נגד הקמת שלושה מגדלי מגורים בני 24 קומות, תוספת של 300 יחידות דיור ותוספת של מאות רכבים באזור שנחשב עמוס וצפוף מבחינה תנועתית. במקביל, מדרום לגרנד נבנו ארבעה מגדלי מגורים שההערכה יוסיפו עוד כ-1000 רכבים.

ההפגנה שתוכננה מראש וקיבלה את אישור המשטרה, מכוונת נגד העירייה שאישרה את התכנית בוועדה המקומית, ולאחר מכן תכנית הבניה אושרה בוועדה המחוזית למרות הסתייגויות התושבים.

ההפגנה בבאר שבע. הנהגים מביעים תמיכה | צילום: הרצל יוסף

המפגינים קוראים נגד נגד שינוי קו הרקיע של השכונה, ובכלל נגד מגדלי מגורים באיזורים אחרים בעיר, שלדבריהם גורמים לפקקי תנועה, עומסים על בתי ספר וגנים והיעדר תשתיות מתאימות.

בעקבות ההפגנה נוצרו במקום נוצרו פקקי תנועה, והמשטרה מכוונת את התנועה. עם זאת חלק מהנהגים שעוברים ליד המתחם מגלים הבנה, ואף מעודדים את מאות המפגינים, שחלקם מנסים לחסום את הצמתים. 

כך זה נראה בשטח: (צילום - הרצל יוסף)