תקיפה. צילום: shutterstock

שש שנים ותשעה חודשים של מאסר בפועל נגזרו על תושב באר שבע (43) לאחר שהורשע על פי הודאתו בכתב אישום מתוקן בתקיפתם בנסיבות מחמירות של שני קשישים בבאר־שבע במחצית חודש מרץ האחרון.

על פי האישום הראשון, הבחין הנאשם בקשישה בת 86, שנעזרה במקל הליכה, כשהיא יוצאת ממרכול כשעל כתפה תיק שהכיל כסף וכרטיסים שונים. על פי הנטען בכתב האישום, עקב הנאשם אחר הקשישה, הגיע עד לפתח ביתה ואף ליווה אותה בחדר המדרגות, שם הוא משך בכוח את תיקה ונמלט מהמקום בריצה, בעוד הקשישה לקתה בהלם ופונתה לבית החולים.

על פי האישום השני, לא חלפה חצי שעה מהמקרה הראשון והנאשם פקד את ביתו של תושב העיר, כבן 72, בטענה כי יש לו דבר דואר עבורו וביקש מהאיש עט כדי שיחתום על טופס המאשר את קבלת דבר הדואר. בעוד האיש חותם על הטופס, כך נטען בכתב האישום, דחף הנאשם את האיש, הפילו ארצה והצמיד אותו לרצפה, תוך שהוא גרם לו לחבלות בגפיו העליונות ומאיים עליו כי ייתן לו 50 שקל. חרף אמירותיו של האיש כי אין ברשותו כסף, הנאשם נטל את ארנקו של האיש מחדר השינה שלו והוציא ממנו את תעודת הזהות, כרטיס קופת חולים וכרטיס בנקאי וגם לקח ממנו את הטלפון הנייד שלו. לאחר מכן התקשר הנאשם מהטלפון הנייד של האיש לאדם אחר והציע למכור לו את הטלפון הנייד הגנוב.

הצדדים הגיעו להסדר במסגרתו הודה הנאשם בעובדות כתב האישום המתוקן והורשע בעבירות שפורטו בו. בנוסף לעונש המאסר בפועל קבע השופט כי על הנאשם לפצות כל אחד מקורבנותיו בסכום של 20 אלף שקל בתוך 90 יום. על הנאשם גם הוטל קנס של 5,000 שקל.