לפני כשלושה שבועות סיים ע', תושב שגב שלום, את עבודתו כטרקטוריסט ונסע עם הטרקטור לכיוון אורוות הסוסים הנמצאת סמוך לשגב שלום. בדרכו הוא עצר את הטרקטור סמוך לאחד מבתי המגורים לאחר שחשב כי אירע תקר באחד מגלגלי הטרקטור. ע' ירד מהטרקטור והחל לבדוק את הגלגל, ולא שיער כי בהמשך הוא יהיה קורבן לניסיון רצח.

הסכין בה הותקף על פי החשד תושב שגב שלום | צילום: דוברות המשטרה

על פי כתב אישום, שהוגש נגדו לבית המשפט המחוזי בבאר־שבע, הבחין קאיד אבו סבילה (29), אף הוא תושב שגב שלום, בטרקטוריסט, ניגש אליו וצילם אותו באמצעות הטלפון הנייד. הטרקטוריסט הבחין באבו סבילה ושאל אותו לפשר הצילום, וזה השיב לו שלא צילם ושאל מה מעשיו באזור.

על פי נטען בכתב האישום, כשע' פנה לעלות על הטרקטור על מנת לנסוע מהמקום וכשהוא בגבו לאבו סבילה, שלף אבו סבילה סכין משוננת, התקרב לע' ודקר אותו מספר פעמים בגבו. יתרה מזאת, כך על פי כתב האישום, המייחס לו עבירה של ניסיון רצח, אבו סבילה גם דקר את ע' בכף ידו השמאלית וקטע את אחת מאצבעותיו.

אבו סבילה, כך מגולל כתב האישום, המשיך ודקר את ע' גם בבית החזה תוך שהוא צועק "אני הורג אותך, אני הורג אותך". ע' פונה לבית החולים 'סורוקה' ואושפז בחדר טיפול נמרץ כשהוא מורדם ומונשם והוא שוחרר מבית החולים כעבור ארבעה ימים.

אבו סבילה נעצר עוד באותו ערב וטען בחקירתו כי התווכח עם נהג הטרקטור, דחף אותו, ולטענתו, הוא נפל על מסמרים. אבו סבילה גם טען בתגובה על הימצאות סימני דמו של הטרקטוריסט על בגדיו, כי הדם הוא בכלל של כלבתו שדיממה. לחובתו של אבו סבילה עבר פלילי הכולל עבירות של פציעה והחזקת סכין בגינן הוא ריצה בשעתו מאסר של 18 חודשים ותלוי ועומד נגדו מאסר על תנאי בגין עבירות אלימות.