קהילת "טלגראס" המונה עשרות אלפי אנשים כבר מזמן הפכה לכתובת של כל מי שמעוניין להשיג גראס בקלות, מבלי להסתכן במעצר. הקבוצה מקשרת בין צרכנים לסוחרים שמוכרים סמים קלים עבור כל מי שמוכן לשלם. במקביל, מקדמת הקבוצה את הלגילזציה לשימוש בסמים ומנסה לעורר את דעת הקהל שתוביל בסופו של דבר למהלך זה.

מחפשים את המטמון, בפעם השנייה. אילוסטרציה: freepik

אז אחרי שכבר התרוצצו בעיר בחיפוש אחר פרחי קנאביס, ואחרי שסטודנטים פיזרו ברחבי העיר עציצים עם הצמח, יצאה לאחרונה הקבוצה בסדרת משחקי "חפש את המטמון" חדשים, במסגרתו מחביאים אנשים מטעמה פרחי קנאביס במספר מקומות ברחבי הערים השונות, אליהם אפשר להגיע בעזרת פתרון כתב חידה ורמזים.

בספטמבר האחרון התקיים המשחק הראשון כאן בבאר שבע. מאות אנשים, ברובם צעירים, התרוצצו ברחבי העיר בחיפוש אחר רמזים. אולם המשטרה, שעלתה על קיומו של המשחק, עצרה חלק מהמשתתפים לאחר עימותים.

כך זה נראה בפעם הקודמת. צילום: מתוך עמוד "טלגראס" בפייסבוק

כעת, כפי שנראה לפי הפרסומים, הערים הבאות בתור הן באר שבע, ראשון לציון וחיפה. בשבוע שעבר עלה לדף הפייסבוק של הקבוצה פוסט ובו מופיעה תמונתו של רוביק דנילוביץ' ולידה הכתובת "באר שבע בוחרת בטלגראס". לדברי המארגנים, המשחק המדובר צפוי להתרחש ב-1.11, כשיש עיר נוספת שתצטרף לאחר מכן למשחק אך שמה טרם נמסר בפרסום.

"המשחקים באים כתגובה לאלימות שהמשטרה מפעילה באכיפת קנאביס", אומרים המארגנים. "יש קו אדום שלא חוצים. לא מפעילים אלימות פיזית על צרכני קנאביס כאילו היו מחבלים".

שוב, חשוב לציין כי השימוש בקנאביס אינו חוקי וגורר אחריו סנקציות פליליות. כעת נותר לראות האם גם חוקרי המשטרה עוקבים אחרי ההודעות שמפרסמת הקבוצה, והאם המשטרה תפעל למנוע את קיום המשחק השנוי במחלוקת.