כך זה נראה בפעם הקודמת שהם נפגשו במליאה. ישיבת המועצה האחרונה של הקדנציה הקודמת. צילום: הרצל יוסף

יותר מחודש אחרי הבחירות ולאחר שנגמרו כל החגיגות והפסטיבלים מועצת עיריית באר שבע שבה לעבודתה הסדירה ועל שולחנה כבר הונחו שתי הצעות לסדר של חבר האופוזיציה, משה ינאי.

אחרי שהדליקו יחד את נרות החנוכה התפנו ינאי ודנילוביץ' לשתי ההצעות. ההצעה הראשונה היא להעניק תו חנייה חינם לתושבי העיר וההצעה השניה מתייחסות לתשלומי ארנונה לנכסים סגורים. ינאי נימק את בקשתו להענק תו חנייה לכל תושבי באר שבע בכך  ש"מדובר בהוצאה גדולה ומכבידה" וזאת בגין קנסות. ראש העירייה, רוביק דנילוביץ', שלא התלהב מהרעיון, ביקש לקיים דיון מעמיק בנושא ולהציג את כל ההיבטים ממהלך והשלכותיו.

"יש בעיר 70 אלף כלי רכב שהם רק של תושבי באר שבע" אמר דנילוביץ' והוסיף: "ברגע שמייצרים חניונים בלי סוף מייצרים פקקים בלי סוף. כמה מקומות חנייה נוכל לייצר? "שאל דנילוביץ'. הוחלט, כי סוגית מתן תו חנייה תיבדק גם מול ערים אחרות, כולל השלכותיה, ובתוך כחצי שנה יוחלט כיצד האם להעניק תו חנייה חינם לתושבי העיר או לא.

באשר לחיובי ארנונה לעסקים ובכללם גם נכסים סגורים, ציין משה ינאי את הקשיים של בעלי עסקים אלה ומבקש להאריך את הפטור מתשלומי ארנונה לעסק סגור, מחצי שנה לשנה לפחות. "צריך למצוא את הדרך איך עושים את זה נכון" אמר ינאי.

גם בנושא זה דנילוביץ' נשמע מסוייג: "אנחנו רוצים לעודד מבנים שיהיו שמישים, למה אני צריך להאריך את הפטור?" אמר דנילוביץ' וכמו הנושא הקודם גם כאן הסכים לבחון את ההצעה שהועלתה על ידי ינאי. במהלך הדיון נחשף, כי בעיר העתיקה ישנם כ-150 עסקים סגורים ומספר דומה ברחבי העיר.

רוביק דנילוביץ' ומשה ינאי מדליקים נרות חנוכה יחד:

נציין שמישיבת המועצה נעדרה סגנית וממלא מקום ראש העירייה, ד"ר חפצי זוהר, שנמצאת בטיול שורשים במרוקו יחד עם אחותה ואימה. וכן נעדר עוזר ראש העירייה צביקה כהן, שיצא לנפוש בתאילנד ולהירגע קצת ממערכת הבחירות.