המשאיות עדיין בתוך השכונות. מפגע מסוכן ומרעיש. צילום ארכיון: ריאן

התכנית להקמת חניון לרכבים כבדים באזור התעשייה עמק שרה בבאר שבע "תקועה" מזה חודשים, וכבר היום ברור, כי ההבטחות שהחניון יוקם עד סוף שנה זו כבר לא יתממשו.

למיינט באר שבע נודע כי התגלעו חילוקי דעות בין המעורבים בתכנית, מה שעשוי לגרום להתמשכות הקמת החניון הרבה מעבר למועדים שנקבעו. יתרה מכך, גם אם יגיעו הצדדים להסכמות, כולל קבלת האישורים הדרושים, הקמת החניון תארך בין שישה חודשים לשנה.

הדחיפות בהקמת חניון לרכבים כבדים נובעת מהסכנות הנשקפות לציבור כשמשאיות ורכבים כבדים אחרים חונים בתוך השכונות, ובתאונות שאירעו בהם אזרחים שילמו בחייהם.

יצויין, כי במכרז שפורסם בשנת 2016 מטעם רשות מקרקעי ישראל זכה בו קבלן שהחל מקדם את הפרויקט. מדובר בחניון לכ 600 משאיות כולל גידור, הקמת בניין משרדים בין שתי קומות, תחנת דלק ומוסך. ההערכה אז היתה כי לאחר קבלת ההיתרים החניון יחל לפעול תוך שנה, מה שהתברר שזו היתה הערכה שגויה.

נהרגו בהתנגשות במשאית חונה. (מימין) אלמוג פרג, אמיר מיזונסקי ותאיר הודיה חכמון ז"ל. צילומים באדיבות המשפחות

בדו"ח האחרון לשנת 2017 של מבקר העירייה, אבי פוגל, הוא מתריע על הסכנות הנשקפות לציבור מרכבים כבדים החונים בתוך השכונות וקובע: "כלי הרכב הכבדים החונים בשכונות העיר מהווים מפגע בטיחותי וזאת בנוסף לרעש ממנו סובלים התושבים".

המבקר חוזר ומדגיש: "כלי רכב כבדים החונים בשכונות המגורים מהווים מפגע בטיחותי, סכנה ופוגעים באיכות החיים של התושבים". יחד עם זה, מציין המבקר אבי פוגל בדו"ח שפירסם, כי "הטלת איסור כניסת משאיות ואוטובוסים לרחובות בהם מתגוררים (הנהגים י.ל), ללא מתן חלופה סבירה לנהג להגיע לביתו, עלולה להיות גזירה שציבור נהגי הרכב הזה לא יעמוד בה".