סורוקה, אמבולנס, חדר מיון. צילום: הרצל יוסף

לאלימות בבתי החולים עוד לא מצאו תרופה. צעיר כבן 30, שהגיע אמש, בלילה שבין רביעי לחמישי, יחד עם עוד שני צעירים לחדר המיון של בית החולים סורוקה בבאר שבע, חשוד כי תקף באלימות את אחד הרופאים במקום.

אנשי בית החולים הזעיקו את המשטרה ומתחקור של שוטרים שהגיעו למקום עלה כי השלושה הגיעו לקבלת טיפול רפואי במיון בית החולים, ובשלב מסויים אחד מהם הביע את חוסר שביעות רצונו בכך שהשליך חפץ לעבר רופא, או אז נמלטו מהמקום. למרבה המזל אותו רופא לא נזקק לטיפול.

במהלך החקירה נודעה זהותו של החשוד במעשה, תושב תל שבע כבן 30, ולפני זמן קצר הוא אותר, נעצר ויובא מחר (שישי) לבית משפט השלום בבאר שבע.

תיעוד: שני תושבי באר שבע תקפו מאבטחים בסורוקה (וידאו) 
שני תושבי באר שבע חשודים בתקיפה מוזרה של רופא בסורוקה
אלימות בחניון סורוקה: נכנס לאמבולנס והרביץ לנהג מד"א

בשנת 2018 אירעו מספר מקרים של תקיפת צוותים רפואיים בסורוקה. בחודש יולי האחרון תקפו בני זוג מבאר שבע רופא ואח בבית החולים. מחקירת המשטרה עלה כי בשלב מסוים של העימות תלשה האישה את התג של הרופא מחולצתו, לעסה אותו וירקה אותו.

במאי נעצרו שני תושבי באר שבע, בן 17 ובן 23, לאחר שתקפו את עובדי בית החולים ואת המאבטחים שהוזעקו לחדר המיון. השניים גרמו לנזק לאחד מכלי הרכב במקום ואף חטפו נשק מאחד המאבטחים. לפני כשנה, בחודש פברואר, נעצר תושב באר שבע בשנות ה- 30 לחייו שתקף נהג מד"א, לאחר שניסה להיכנס לאמבולנס שחנה מחוץ לבניין בית החולים.