כשהוא עומד מול המצלמה, לובש רק חולצה ומסתיר באמצעותה את איבר מינו, אך אשכיו חשופים למצלמה, הציע תושב הנגב (52) הצעות חוזרות ונשנות בעלות אופי מיני באמצעות רשת האינטרנט לסוכנת משטרתית שהציגה עצמה כנערה בת 13.

כתב האישום שהוגש לבית משפט השלום בבאר־שבע מתאר שיחות ומפגשים וירטואליים בעלי אופי מיני שניהל הנאשם, אשר הציג עצמו כבן 45, באמצעות האינטרנט, לרבות בדרך של שיחות וידאו.

הנאשם ביקש מהסוכנת להציג את גופה | צילום אילוסטרציה: שאטר סטוק

הנאשם, כך עלה מכתב האישום ביקש מהסוכנת המשטרתית שתציג את גופה למצלמה ולאחר מכן שתפתח כפתור מכפתורי מכנסיה, אך היא סירבה. בשיחה נוספת ביקש הנאשם מהסוכנת להסיר את בגדיה והוא נעמד מול המצלמה כשהוא עירום ומבצע בעצמו אקט מיני.

בין הצדדים הושג הסדר טיעון, במסגרתו תוקן כתב האישום והנאשם הופנה לחקירת שירות המבחן למבוגרים, כמו גם להערכת מסוכנותו המינית. הנאשם, כך התברר במהלך הדיון המשפטי בעניינו, כבר במקרה אחר הציע לסוכנת לצפות בו כשהוא מתקלח והפעיל אל מול המצלמה סרט פורנוגרפי.

הנאשם הורשע בעבר בעבירות מרמה, זיוף וגניבה ואף ריצה שני מאסרים בדרך של עבודות שירות.

בתוך כך, בשלב הטיעונים לעונש, הגישה ההגנה לבית המשפט כרוז אשר לטענת הנאשם נמצא תלוי בלוח מודעות של בית כנסת בעיר מגוריו. הכרוז הגדיר את הנאשם כפדופיל. לדברי הנאשם, גרם כרוז זה לו ולבני משפחתו נזק בלתי הפיך עד כדי כך שילדיו חששו ללכת לבית הספר והמשפחה נאלצה לעזוב את עיר מגוריה.

כתב האישום ייחס לנאשם עבירות של ניסיון להטרדה מינית של קטין מתחת לגיל 15 וניסיון למעשה מגונה בקטינה מתחת לגיל 14. במסגרת הסדר הטיעון הודה הנאשם במיוחס לו. טרם נגזר דינו הביע הנאשם חרטה על מעשיו.

"בנסיבותיו של נאשם זה", ציין שופט בית משפט השלום בבאר־שבע, רון סולקין, בגזר הדין שניתן באחרונה, "מוצא בית המשפט, כי הסיכון הנשקף ממנו גדול עד מאוד ומקים צורך להבטחת שלום הציבור, ובפרט שלומן של קטינות, שהן בבחינת 'טרף קל' לנאשם. הגם שבית המשפט אינו מקל ראש במצוקה שנגרמה למשפחת הנאשם לאחר הסתבכותו זו, הרי אין לו אלא להלין על עצמו בכל הנוגע לכך".

לאור זאת, גזר השופט רון סולקין על הנאשם 18 חודשי מאסר בפועל ו־12 חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים. כמו כן הוטל עליו קנס של 15 אלף שקל.