הכניסה לבסיס נבטים. האם יקום במקום שדה תעופה? צילום: הרצל יוסף

מטה המאבק המשותף להקמת שדה תעופה בנבטים הכולל רשויות מהצפון, המרכז והדרום, גייס כשני מיליון שקלים שיושקעו בין היתר בקבלת ייעוץ משפטי המתמחה בתשתיות, ייעוץ תקשורתי וייעוץ פוליטי. מובילי המאבק מרכזים מאמץ בתקופת הבחירות על מנת לקדם את הנושא ולגייס תומכים שיטו את הכף לטובת נבטים.

מוביל המאבק מטעם עיריית באר שבע, סגן וממלא מקום ראש העירייה ומחזיק תיק ההנדסה, טל אל־על, מזכיר כי "לאור חשיבותו הלאומית ממדרגה ראשונה של הקמת שדה תעופה בינלאומי בנבטים, יזמנו מטה מאבק משותף של 14 רשויות מקומיות מהדרום יחד עם ארבע רשויות מקומיות מהצפון ועוד שמונה רשויות מקומיות ממרכז הארץ. את המטה מרכזת מועצת הנגב מטעם רשויות הדרום וכל הרשויות השותפות התחייבו לגייס לצורך פעילות המטה, תקציב של כשני מיליון שקלים בשלב זה".

אל־על מסביר כי חלוקת גיוס התקציב התבצעה בהתאם לנוסחה הלוקחת בחשבון את מספר התושבים של כל רשות, את מצבה הכלכלי ואת דירוגה הסוציו־אקונומי, לפיכך העמידה עיריית באר שבע תקציב גבוה של כ־390 אלף שקל. טל אל־על סבור כי הקמת שדה התעופה המשלים בנבטים הינה הזדמנות נדירה לקדם פרויקט לאומי חשוב למיצוב הנגב כחלק מרכזי במדינת ישראל, פרויקט שיהווה עוגן מרכזי לפיתוחו. "מדובר בכעשרת אלפים מקומות עבודה ישירים ועקיפים בנגב, לצד פיתוח כלכלי ותיירותי חשוב".

לדברי אל־על, הודות למאמצי מטה המאבק המשותף ופעילותה האינטנסיבית של מועצת הנגב, הצטרפו למאבקם גם החברה להגנת הטבע שהודיעה על תמיכתה בהקמת שדה התעופה בנבטים.

מגבירים את הלחץ על 'נתב"ג 2': כך ייראה נמל תעופה ללא תורים (וידאו)
שדה התעופה בנבטים מתרחק: ראשי רשויות בצפון תומכים בתכנית הממשלה
הקרב על נתב"ג 2: התומכים, המתנגדים וכאב הראש של חיל האוויר
אינטרס משותף: ראשי רשויות מצפון ומדרום פועלים להקמת שדה תעופה בנבטים

גם ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר, מראשי המאבק, סבור כי שיתוף הפעולה בין הרשויות מאזור הצפון, המרכז והדרום מהווה מכפיל כוח משמעותי. "אני משוכנע כי איחוד הכוחות ימשיך לקדם את המאבק ולהביא להצלחתו. הבחירות הן תקופה קריטית לקידום הנושא ואני מתכוון להמשיך ולהוביל את המאבק להקמת שדה תעופה בינלאומי גדול בנבטים ושדה תעופה משלים בחיפה".