צילום: rmk hux; מ-17 יוצא אפס. לא פחות מ־17 מועמדים ניגשו למכרז לתפקיד מנכ"ל החברה לניהול אזורי תעשייה בבאר שבע, אולם לא נמצא ולו מועמד אחד ראוי.

עיריית באר שבע פרסמה לפני כחודשיים מכרז פומבי לתפקיד מנכ"ל החברה לניהול אזורי תעשייה ומסחר, כאשר ד"ר בני אילן עדיין מכהן בתפקיד. עם פרסום המרכז טענו גורמים בעיריה שההחלטה להוציא מכרז ולהחליף את ד"ר אילן תמוהה ומעוררת שאלות נוקבות לגבי תהליך קבלת ההחלטות ברשות המקומית.

הוועדה לבחירת המנכ"ל התכנסה לאחרונה, ובחנה את אלה שהציגו את מועמדותם. למכרז ניגשו 17 מועמדים, אולם הוועדה לא מצאה, כאמור, אפילו מועמד אחד מתאים.

גורמים בעיריה ציינו כי תמוה שבין המועמדים היו אנשים שכיהנו בתפקידים בכירים באזור הנגב, אך למרות זאת לא נמצא מועמד ראוי. תושב העיר שתכנן
להגיש מועמדות למכרז אולם בסופו של דבר לא השתתף אמר כי "לא תמיד ברור אילו קריטריונים מנחים את חברי הוועדה ומהם השיקולים שלהם".

מהעיריה נמסר בתגובה: "הוועדה שהתכנסה כללה נציגות ממשרד הפנים, את יו"ר החברות העירוניות בשלטון המקומי, את ראש עיריית באר שבע ועוד. לאחר ראיון ובחינת המועמדים החליטה הוועדה לפרסם מכרז חדש בו יעשו מאמצים לבחון ולאתר מועמדים נוספים".

בעיריה אמרו כי החברה לניהול אזורי תעשייה בבאר שבע תהווה למעשה את המנוף הכלכלי שבאמצעותו תפנה העיריה ליזמים, תטפל בהם ותפתח את העיר לאור העידן החדש אליו נכנסת באר שבע עם מעבר בסיסי צה"ל.

"לאור המשימות והאתגרים העצומים בפניהם ניצבת החברה, הוחלט לאפשר תקופה נוספת של בחינת מועמדים על מנת שלתפקיד החשוב ייבחר האיש המתאים ביותר שניתן למצוא כיום", נמסר מהעירייה.