צילום: ויז'ואל/פוטוס צעיר (22) מבאר שבע הועמד לדין בגלל ניסיון לעבור במרמה את מבחן התיאוריה בעת שהיה קטין. בית המשפט קבע כי עליו לחתום על התחייבות בסך 4,500 שקל להימנע במשך 18 חודשים מביצוע כל עבירה, לשלם קנס בסך 250 שקל, ולשלם פיצוי בסך 350 שקל לנציג משרד התחבורה שעליו איים.

בעת שהיה נער בן 17 ניגש הנאשם למבחן בתיאוריה בדרך לקבלת רישיון נהיגה. הצעיר הודה שנכנס לבחינה האמריקאית כשבידו עיפרון ועליו רשומה
סדרת ספרות, אותן התכוון להעתיק ולסמן בשאלון בחינת התיאוריה.

הצעיר נתפס על חם, ולאחר מכן אף איים על עובד משרד הרישוי. נגד הצעיר הוגש כתב אישום בגין עבירה של קבלת דבר במרמה.

בכתב האישום נטען כי במעשיו אלה הוא ניסה לעבור את בחינת התיאוריה כשבאמתחתו תשובות מוכנות מראש לשאלון הבחינה, שהיו רשומות על העיפרון. זאת תוך שהוא יצר מצג בפני נציגי משרד התחבורה במרמה ושלא כדין, לפיו הוא ממלא את השאלון מתוך ידע שצבר כשהוא יודע שמצג זה אינו אמת.

במהלך משפטו טענה באת כוחו, עו"ד נטע ממן, כי הצעיר נעדר כל עבר פלילי, ומתסקיר שירות המבחן עולה שהוא לקח אחריות על מעשיו. עו"ד ממן ביקשה שהנאשם יכתוב מכתב התנצלות למתלונן ואף יושת עליו קנס ופיצוי.

בית המשפט קיבל את טיעוני עורכת הדין, והטיל על הצעיר לחתום על התחייבות בסך 4,500 שקל להימנע במשך 18 חודשים מביצוע כל עבירה, לשלם קנס בסך 250 שקל ולשלם פיצוי בסך 350 שקל לאיש משרד הרישוי.