צילום: הרצל יוסף עיריית באר שבע קיימה לאחרונה ישיבה מיוחדת בנושא דהיית הסימונים מהכבישים ברחבי העיר. בעיריה מנסים לשנות את המצב לפיו הרשות נאלצת חדשות לבקרים להזמין קבלן חיצוני שיבצע סימונים שונים כיוון שהקיימים דוהים תוך תקופה קצרה יחסית.

בישיבה מיוחדת בנושא הועלתה הצעה לבדוק אפשרות להשתמש בצבעים איכותיים יותר. בעבר היתה כוונה להשתמש בצבע דו-רכיבי על בסיס אפוקסי, אלא שבדיקה שערכה העיריה גילתה שאף ספק או קבלן לא משתמש בצבע הזה בגלל העלויות הגבוהות יחסית. בישיבה גם צוין כי הצבע הזה לא נמצא בבאופן קבוע במלאי של היבואנים בארץ.

נושא סימוני כבישים עלה בעבר על ידי חבר המועצה יוסי דדוש, אולם מאז לא התקבלה החלטה. גם ראש העיריה, רוביק דנילוביץ', עוד כאשר כיהן כסגנו של יעקב טרנר, העלה את הנושא, אולם מאז לא נמצא פתרון.

בישיבה שנערכה בעניין הועלתה אפשרות להשתמש ב'כפתורים' זוהרים ('עיני חתול') במקום בצבע. מיד הובהר שנעשה ניסיון בקטע כביש בשדרות יעלים,
אולם זה לא יכול להיות פתרון גורף, ולא מונע את הצורך בצביעה.

בישיבה גם צוין כי רוב הרשויות הגדולות עושות שימוש באותו הצבע בו משתמשים בבאר שבע - צבע על בסיס אקרילי, אך הצביעה באותן רשויות נעשית בתדירות שונה.

סגן ראש העיריה, טל אל על, ביקש לבחון שוב את נושא התקנת 'עיני חתול'. הוא ביקש לבחון כמה זמן הן מחזיקות מעמד והאם זה תיקני. לדעתו, ניתן להתקין 'עיני חתול' במקום סימוני הצבע בכל רחבי העיר. "סגירת כבישים לצורך צביעה כמה פעמים בשנה בשעות הלילה מהווה מטרד", אמר אל על. מהנדס העיר, דימיטרי פיגלאנסקי, ציין כי העבודות מבוצעות בלילה בפיקוח של עובד מטעם אגף ההנדסה.

דנילוביץ', ביקש לבצע ביקורת "בזמן אמת", כלומר לקחת דגימה של הצבע במהלך העבודות ולוודא שהצבע שבו משתמש הקבלן הוא על פי התקן.

בסיומה של הישיבה הוחלט כי תעשה בדיקה נוספת לגבי האפשרות להתקין 'עיני חתול' במקום לצבוע, ותוצאות הבדיקה יובאו לישיבה הבאה שתיערך בנושא זה.