צילום: מיכאל קלטר ביוזמה משותפת של קרן מיראז', שפועלת לקידום ופיתוח הנגב, ושל בית הספר למוזיקה 'רימון' יופעל בקרוב פרויקט לקידום יוצרים מהנגב בתחום המוזיקה ברמה אקדמית ומקצועית.

התוכנית מיועדת לכותבים, מלחיני שירים מקוריים, זמרים ונגנים מגיל 16 ומעלה בעלי רקע מוזיקלי. במסגרת הפרויקט יחולקו משתתפיו לתחומי לימוד שונים, בהם לימוד השפה המוזיקלית, נגינה בהרכבים שונים, כתיבת שירים, הלחנה, עיבוד, הקלטות והופעות.

המשתתפים יצוותו להרכבים מוזיקליים ברמות שונות ובסגנונות שונים על פי מיונים מקדימים, שייערכו השבוע במרכז הצעירים בבאר שבע.

צוות המורים אשר ילווה את הפרויקט משתייך לצוות ההוראה הבכיר של בית הספר 'רימון'. על הניהול האמנותי של הפרויקט ינצח המוזיקאי יהודה עדר, ממייסדי 'רימון' ומנהל מגמת השירים. עדר זכור כגיטריסט של להקת 'תמוז' המיתולוגית. על ניהול התוכנית הלימודית מופקד איתן איצקוביץ', מתופף ומורה בכיר בבית הספר 'רימון'.

לאחרונה ערכו עדר ואיצקוביץ' סיור הכנה בעיר העתיקה בבאר שבע ונפגשו עם אנשי קרן מיראז' וכפר הסטודנטים 'החלוץ 33' כדי לגבש את התוכנית המתרקמת.

"לאחר 25 שנות יצירה ועבודה במרכז הארץ", אמר יהודה עדר, "אנחנו שמחים על ההזדמנות שניתנה לנו להרחיב את פעילות בית הספר לאזור הנגב. הגיוון
הגיאוגרפי והתרבותי של אזור הנגב מהווה קרקע פורייה לאמנות, תרבות ויצירה. אנחנו מתרגשים נוכח האפשרות לעבוד עם מוזיקאים מהאזור ולטעום מהראייה החדשנית שלהם".

מנכ"לית קרן מיראז', נעמה דהן: "ראינו שפרויקט 'יוצרים חלומות בנגב', הפועל בשלוש השנים האחרונות באזור, העניק לבני נוער את הכלים והתמיכה ליצירה האמנותית שלהם והרגשנו שעלינו לעלות שלב. החלטנו להרחיב את קהל היעד, לצעירים בוגרים יותר, ולהביא את אנשי 'רימון' על מנת להעשיר את ההשכלה ולהעניק את הכלים המקצועיים ביותר".

זו התוכנית הראשונה בה פועל בית הספר 'רימון' מחוץ למרכז הארץ. הקשר בין קרן מיראז' לבית הספר 'רימון' נוצר בחודשים האחרונים במסגרת התוכנית להקמת 'מרכז מיראז'' באשלים. מדובר במרכז לאמנויות בו יופקד תחום המוזיקה בידי אנשי 'רימון'. בשלב זה אין בכוונת הנהלת בית הספר לפתוח שלוחה של בית הספר באזור הנגב.