צילום: עמי ארליך פרס "התלמיד המצטיין" של רשת אמי"ת, הוענק לתלמיד ליוסי דהאן, תלמיד ישיבת אמי"ת באר שבע. דהאן, זה המקום לציין, הוא גם איש היי-טק צעיר, שהקים חברה בינלאומית לפיתוח תוכנות לאייפון ואף זכה בתחרות אפליקציות לאייפון אשר נערכה השנה.

טקס הענקת פרסי החינוך של רשת אמי"ת נערכה בשבוע שעבר ברעננה, בהשתתפות שר המדע והטכנולוגיה, פרופ' דניאל הרשקוביץ. בטקס הוענקו פרסים לתלמידים אשר הגיעו להישגים מיוחדים בתחומם, על פי חזונה של הרשת, המקדמת חתירה למצוינות.

בפרס זכו גם אלי גודינסקי, אבלין ג'ונס ודניאל ניימרק, תלמידי תיכון אמי"ת באר שבע, אשר זכו במקומות הראשונים בתחרות הפיזיקה העולמית "צעד ראשון
לקראת פרס נובל".

שר המדע פרופ' הרשקוביץ בירך את התלמידים על הישגיהם, ואמר כי "מדינת ישראל זקוקה למדענים מצטיינים ומתברכת בהם. אני מקווה כי אתם וחבריכם התלמידים המצטיינים תהיו חלק מדור העתיד של המדע בישראל, שיוביל אותנו להישגים חדשים ולפסגות חדשות".

ד"ר אמנון אלדר, מנכ"ל רשת אמי"ת, ציין כי "אנו מאמינים כי אתם וחבריכם מיישמים הלכה למעשה את החתירה למצוינות, ומעלים את הרף להישגים יוצאי דופן של הנוער בישראל בכלל ושל תלמידי אמי"ת בפרט".