צילום: רחל דוד, סורוקה נוכחות ערה של כחולי המדים נרשמה לאחרונה במרכז הרפואי סורוקה. הסיבה: מפגש נוסף של הילדים המאושפזים במרכז סבן לרפואת ילדים בסורוקה עם שוטרים.

מזה כשנה מגיעים מעת לעת שוטרי תחנת נתיבות למחלקות האשפוז. זאת במטרה לשחק עם הילדים המאושפזים, לדבר איתם, לחזק את ידיהם ולחלק להם מתנות. הקשר עם המחלקה לשוטרים נוצר באמצעות האחות האחראית במחלקת אונקולוגית ילדים, ליאת מימון.

השוטרים נפגשים עם ילדים בגילאים שונים, מיישובים שונים ומרקע תרבותי מגוון. ביניהם אף ילדים מעזה המטופלים בבית החולים.

הפעם התקיים ב'סורוקה' "יום משטרה" שיזם מפקד התחנה, רפ"ק אפי שימן. במהלך היום נהנו הילדים מפעילות חווייתית שכללה הצגה של יחידות הפרשים והכלבנים ומהתנסות במגוון האמצעים של המשטרה בתחומי הטכנולוגיה והזיהוי הפלילי ועוד. יום הפעילות הסתיים בנגינה של תזמורת המשטרה.

כך דוהרים הפרשים (צילום: רחל דוד, סורוקה)

יו"ר החטיבה לרפואת ילדים בסורוקה, פרופ' מתי ליפשיץ, הודה לשוטרי תחנת נתיבות על הפקת האירוע ועל המפגשים שהם מקיימים עם הילדים המאושפזים במשך כל השנה.

ד"ר מיקי שרף, מנהל המרכז הרפואי סורוקה שנכח באירוע, אמר: "אני מברך על פעילות שוטרי תחנת נתיבות בחטיבה לרפואת ילדים בסורוקה בכלל ובמחלקה
האונקולוגית בפרט. הודות ליוזמה זו של פעילות בתוך בית החולים יכולים הילדים המאושפזים והמטופלים לטעום ולהרגיש את הפעילות החשובה של המשטרה באזור".

בהזדמנות זו הודה ד"ר שרף למפקד מחוז דרום, ניצב יוחנן דנינו; לאפי שימן, מפקד התחנה; לאברהם צמח, השוטר הקהילתי; ולכל השוטרים המתנדבים ששימחו את הילדים.

מפקד מחוז דרום במשטרה, ניצב יוחנן דנינו סיפר: "באירועים מהסוג הזה אני מגלה בדרך כלל כי באתי לחזק ויצאתי מחוזק. שוחחתי עם אחדים מהילדים ומאנשי הצוות המטפלים כאן ונוכחתי לראות כי נרקם קשר מדהים בין המשטרה לקהילה".

מפקד המחוז הדרומי שיבח את עבודת הקודש שעושים הצוותים הרפואיים והסיעודיים בסורוקה והודה לעובדי תחנת נתיבות ולמפקדה רפ"ק שימן: "מדובר בתחנה קטנה המונה כ־50 שוטרים, שמעבר להישגים הטובים מאוד בתחום הלחימה בפשיעה מצליחים לעשות דברים חשובים למען הקהילה".