צילום: דני מכליס תואר ד"ר פילוסופיה לאות כבוד מאוניברסיטת בן גוריון בנגב הוענק השבוע ליושב ראש הוועדה הקרואה בירוחם, האלוף במיל' עמרם מצנע. במהלך הטקס התריע מצנע כי "האיום האמיתי על ישראל זה לא האיום הביטחוני אלא האיום החברתי".

לדברי מצנע "הבעיות החברתיות הן החזית האמיתית כאן, עכשיו והיום. יש אובדן אמון של אזרחי המדינה כמעט בכל הסובב אותם, וזוהי תופעה מסוכנת. אובדן אמון זה מסוכן ביותר לחברה שכן לאזרחים אין נכונות להתנדב ולקחת אחריות בכל תחום באשר הוא".

התואר הוענק למצנע על תרומתו הרבה לחיזוקו של היישוב על ידי שדרוג מערכת החינוך, השקעה בהון האנושי ופיתוח תשתיות באזור. לשירות במגזר הציבורי
עבר מצנע לאחר שלושים שנות שירות צבאי, במהלכן נלחם בארבע ממערכות ישראל.

מצנע זכה בפרס יגאל אלון למעשה מופת חלוצי, בפרס ממשיך דרכו של בן גוריון ובאות אביר איכות השלטון על תרומתו הייחודית לקידום המשק והחברה בישראל, עשייה חלוצית ותרומה למען הכלל.

אוניברסיטת בן גוריון העניקה במעמד זה תואר ד"ר לפילוסופיה לאות כבוד לארבעה אישים נוספים: הסופר א.ב. יהושע, ואנשי האקדמיה פרופ' יקותיאל גרשוני, פרופ' אליאורה רון ופרופ' רחל אלבוים דרור.

האמנית והפסלת יהודית מאיר, אשר קבעה את מקום מושבה בבאר שבע ושואבת את מקורות היצירה שלה וכן את החומרים מאדמת הנגב, קיבלה את אות "יקיר הנגב".