צילום: index open על מנת להרחיב את האפשרויות העומדות בפני התושבים להפנות שאילתות לעיריית באר שבע ולנבחריה, הוגשה הצעה לפיה יהיה אפשר להשתמש בשירותי וידאו אינטרנטי. את ההצעה הגיש חבר המועצה זאב פריימן.

פריימן הסביר שקיימות תוכניות רבות המאפשרות שידורי וידאו קצרים והקלטת קטעי וידאו ברשת האינטרנט. לדעתו, שימוש בתוכניות אלו באתר האינטרנט של העיריה לא כרוך בהשקעה נוספת, אולם יכול לעזור לתושבים.

"אני מציע להציב לפחות פעם בשבוע עמדה ממוחשבת אשר דרכה יוכלו תושבי העיר לפנות ישירות אלינו או בעזרת קליטת פנייתם דרך הווידאו", אמר פריימן בדיון שנערך בהנהלת העיריה.

גורם בעיריה ציין כי מדובר ביוזמה מעניינת, כיוון שהתושבים יוכלו לתעד מפגעים שונים באמצעות צילום וידאו בסיסי. "תמונה אחת או צילום וידאו שווה אלף מילים או מיילים", אמר אותו גורם.

מנהל מחלקת המחשוב בעיריה, איציק מרציאנו, ציין כי בהיבט הטכנולוגי ניתן לאפשר לתושבי העיר העלאת סרטוני וידאו לאתר העירוני. לדבריו, השינוי
מצריך רכישת מכשיר נוסף לטובת אתר האינטרנט, בעלות של 1,100 שקל בתוספת מע"מ בכל לחודש.

מנהל מחלקת המחשוב בעיריה הסביר כי במידה שיתברר שרמת השימוש נמוכה, לא נראה שייעשה שימוש נרחב בהעברת סרטוני וידאו לאתר, המצדיק הוצאה של כ־15 אלף שקל בשנה. לדבריו, האפשרות לערוך או להקליט קטע וידאו הינה על פי רוב פחות זמינה מאשר ביצוע פנייה במייל, מה שעשוי להפחית את מספר הפונים.

יחד עם זאת ציין כי כל אזרח יכול להפנות מייל לכל אחד מהגורמים המוזכרים בצירוף קישור לקטע וידאו המאוחסן באתרים כמו כמו 'יוטיוב' ללא כל עלות.

בעיריה ציינו כי מזה כמה חודשים ניתנת האפשרות לתושבי העיר להפנות שאילתות, בקשות ופניות לנבחרי הציבור באמצעות אתר האינטרנט דרך תיבות המייל. אפשרות זו מובנית באתר והינה ללא תשלום.