צילום: Index Open מצלמה חדשה תאפשר יצירת תמונה תלת ממדית שיכולה להציג מה קורה מתחת לבגדים ובתוך קירות גבס ומעטפות. פיתוח זה היה אחד משלושת הזוכים בתחרות לכתיבת תוכנית עסקית, "כתיבת תוכנית עסקית – מרעיון לעסק", שיזם מרכז בנג'יס ליזמות וניהול הייטק באוניברסיטת בן גוריון.

"כתיבת תוכנית עסקית – מרעיון לעסק" היא תחרות נושאת הפרסים שנערכה השנה בקרב סטודנטים באוניברסיטת בן גוריון, בחסות נשיאת האוניברסיטה, פרופ' רבקה כרמי.

למקום הראשון בתחרות הגיע פרויקט מור"ק (מורשת קרב). פרויקט זה, שיזמו נועה שמש וליאור מנדלצוויג, פועל לחינוך נוער יהודי לערכי ציונות ואהבת
המולדת. הפרויקט פועל בתחום החינוך תוך שימוש בכלים מעולם התיאטרון ובשילוב אמצעים דוקומנטריים.

למקום השני הגיע, כאמור, הפרויקט Zohar THz שיצרו חזי יוסף ופרופ' נתן קופיקה. זוהי מצלמה שתאפשר יצירת תמונה תלת ממדית ה"רואה" דרך בגדים, קירות גבס, מעטפות ועוד.

למקום השלישי הגיע הפרויקט Prosthesis Dynamic Solutions של רועי ליפשיץ. זהו התקן ייחודי למניעת תופעת קריסת מנגנון הברך של קטועי רגליים.

הזוכים בשלושת המקומות הראשונים בתחרות הוכרזו רשמית במסגרת הכנס "יזמות צעירה בנגב", שנערך ביום שני, ה-15 בנובמבר. הכנס הדגיש; את התפקיד של יזמות עסקית כאפיק תעסוקה, בדגש על חשיבותו של מסלול זה בדרום ולאוכלוסייה צעירה.