צילום: index open קרוב לאלף משתתפים לקחו חלק באירוע העירוני הגדול לעידוד הפחתת פליטות גזי חממה בבאר שבע. האירוע התקיים במסגרת קמפיין ארצי של המשרד להגנת הסביבה, ביוזמת עמותת נגב בר קיימא ובשיתוף עיריית באר שבע וחברת כיוונים.

שיאו של האירוע, שהתקיים ביום חמישי האחרון, היה במסע רכיבה עירוני לזכר הנער יוסי צ'יפרוט ז"ל, תושב העיר ותלמיד תיכון מקיף א', שנהרג בתאונת אופניים בשנת 1997. את מסע הרכיבה הזניקו רוביק דנילוביץ', ראש העיר וחנה צ'יפרוט, אמו של יוסי צ'יפרוט ז"ל.

במסע השתתפו כ-500 רוכבים, בהם רוכבים עצמאיים עשרות קבוצות של רוכבים מעמותות, מוסדות, מקומות עבודה וארגונים ירוקים בבאר שבע ובנגב. בין הרוכבים ניתן היה למצוא את סגנית ומ"מ ראש העיר ומחזיקת תיק החינוך, ד"ר חפצי זוהר; סגן, מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק איכות הסביבה, עו"ד יגאל אובשייביץ; מנכ"ל חברת "כיוונים", ניסים סספורטס; מנהל אגף הפיקוח, בני מגרלשווילי; ומנהלת תחום חינוך, ד"ר רות פרנקל.

סמנכ"ל עמותת נגב בר קיימא ומפיקת האירוע, רונית אבגי, אמרה כי נוכחותם המרשימה של תושבי באר שבע והדרום הוכיחה את התגייסותם לקידום נתיבים
ירוקים והפיכת העיר באר שבע לעיר בת קיימא.

"למרות תנאי מזג האוויר ששררו ביום האירוע, נרשמה היענות רבה מצד תושבי העיר. תושבים רבים בחרו להשתמש ביום זה בתחבורה ציבורית ובאופניים, ובכך תרמו ולו במעט להפחתת גזי החממה בעיר", סיפרה אבגי.

מנכ"לית עמותת נגב בר קיימא, בלהה גבעון, אמרה בתום האירוע כי "העיר באר שבע חייבת שבילי אופניים. התנאים הטופוגרפיים של העיר יחד עם כמות הרוכבים מהדרום הופכים את הצורך בשבילי אופניים לחיוני, וכמובן בעל תרומה גדולה למען הסביבה".

במהלך האירוע, התקיים כנס ציבורי שהציג פתרונות חדשניים בתחום האנרגיה המתחדשת הפועלים לצמצום פליטות גזי החממה בעיר. בכנס הציגה חברת "בטר פלייס" של היזם שי אגסי את מיזם המכונית החשמלית והאפשרויות לשילובו בערים כבאר שבע.