פרופ' יגאל מאיר מאוניברסיטת בן גוריון נבחר לאחרונה לכהן כנשיא האגודה הישראלית לפיסיקה. הוא יחל את כהונתו בת שלוש השנים ב-1 בינואר 2011.

האגודה הישראלית לפיסיקה מאגדת את כל הפיסיקאים בארץ - מהאקדמיה, מהתעשייה ומהמוסדות ממשלתיים. האגודה מארגנת כנסים, מוציאה לאור עיתון אינטרנטי ונמצאת בקשר עם האגודות המקבילות בארה"ב ובאירופה. היא פעילה בכל תחומי המדע, ובעיקר בפיסיקה כמובן.

פרופ' מאיר הינו בעל תארים ראשון, שני ושלישי מאוניברסיטת תל אביב. הוא עבר השתלמויות במכון וייצמן, במכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT) ובאוניברסיטת
קליפורניה בסנטה ברברה.

לאוניברסיטת בן גוריון הצטרף פרופ' מאיר בשנת 1994, ועמד בראש מרכז המצוינות של הקרן הלאומית למדע הראשון באוניברסיטה, ומרכז ה-DIP (של משרד המדע הגרמני) הראשון בארץ. כמו כן, הוא ממקימי המרכז הננוטכנולוגיה באוניברסיטה, והיה ראש המרכז במשך מספר שנים.

לפרופ' מאיר מינוי של מדען אורח באוניברסיטת פרינסטון בארצות הברית. הוא גם עמית האגודה האמריקאית לפיסיקה. הוא אף זכה בתואר החוקר המצטיין בפקולטה למדעי הטבע לרגל חגיגות השישים למדינה.

פרופ' מאיר נבחר לתפקיד בכנס האחרון של האגודה הישראלית לפיסיקה. בכנס זה הוכרז גם על זכייתה של אנה אושרוף, סטודנטית לדוקטורט באוניברסיטת בן גוריון, בפרס האגודה הישראלית לפיסיקה על שם אילזה כץ. פרס זה מוענק בארץ לסטודנטים המצטיינים בתחום הננוטכנולוגיה.