צילום: דודו גרינשפן במכללה האקדמית להנדסה סמי שמעון התקיים השבוע יום עיון לקידום שיתוף הפעולה האקדמי בין ישראל לאוניברסיטת EMUNI מייסודו של האיחוד האירופי. במסגרת יום העיון הושק פרויקט טמפוס היוקרתי, ונבחנו הדרכים לקידום שיתוף הפעולה בין ישראל לאירופה בתחום החדשנות כמכשיר לדיאלוג רב תרבותי. ביום העיון לקחו חלק נשיאים של מוסדות אקדמיים מובילים מהארץ ומאירופה.

שגריר האיחוד האירופי בישראל, אנדרו סטנדלי, פתח את יום העיון כשהוא מציין כי מדובר בהישג היסטורי, שהמכללה היא המוסד האקדמי הישראלי הראשון שזוכה להוביל את הפרויקט של האיחוד האירופי.

שגריר סלובניה בישראל, בוריס סוביק, ציין כי מדינת ישראל היא מדינה מרובת הישגים בתחומי המדע והטכנולוגיה: "ההישגים המדעיים והטכנולוגיים המרשימים הם פניה האמיתיים של מדינת ישראל". סוביק גם בירך את מנהלת המרכז ליזמות ולחדשנות במכללה, ד"ר מירי ימיני, על שהובילה את הפרויקט הזוכה באיחוד האירופי יחד עם 14 שותפים ישראלים.

שר המדע, פרופ' דניאל הרשקוביץ, אמר בנאומו כי למכללה יש חלק נכבד בעולם המדע הישראלי. לדבריו המדע יכול לגשר על הפערים בין מדינות וחברות בתחומים רבים: "למדע יש יתרון עצום, אין בו מפסידים רק הישגים. זה לא מספיק לדבר על החשיבות של המדע כגשר אלא צריך לעשות זאת במציאות. כאן אני חושב שמתבטאת תרומתם הגדולה של האיחוד האירופי והפרויקט החשוב שמובילה המכללה".

מנהלת המרכז ליזמות ולחדשנות במכללה ומי שמובילה את פרויקט טמפוס מטעמה, ד"ר מירי ימיני, אמרה כי הכנס מהווה הוכחה כי העתיד שוכן בנגב
"רחוק ממוקדי הכוח ומהמרכז הגיאוגרפי – כאן בנגב שוכן העתיד הטכנולוגי. זה כך מסיבה פשוטה - אנו לא יכולים להרשות לעצמנו להיכשל".

"כאן במכללה", אמרה ימיני, "אנחנו עושים הכל על מנת להכשיר את הסטודנטים לסביבה של המאה ה–21. היום, כאן ועכשיו שיתוף הפעולה עם אירופה והעולם יוצא לדרך. זוהי תחילתו של השינוי שיסייע לנו לעמוד באתגרים של העולם הגלובאלי של המחר".

נשיא המכללה, פרופ' יהודה חדד, סיכם ואמר כי שיתוף הפעולה עם אוניברסיטת EMUNI ועם האיחוד האירופי יורגשו גם בתחומי המחקר והחזון האקדמי של העולם הגלובאלי.

"המטרה שלנו", אמר פרופ' חדד, "היא להכשיר סטודנטים שיישמו הלכה למעשה חדשנות פורצת דרך. שיתוף הפעולה והקשר שנרקם בין המכללה לבין אוניברסיטת EMUNI והעומד בראשה, פרופ' ג'וזף מיפסוד, הן בשורות גדולות עבור הסטודנטים במכללה בפרט ועבור האקדמיה הישראלית בכלל".