צילום: הרצל יוסף שנה בדיוק לאחר רצח גדי ויכמן ז"ל בשכונת נווה זאב בבאר שבע, החליטה בשבוע שעבר המחלקה לחקירות שוטרים במשרד המשפטים שלא להעמיד לדין את השוטרת שהוזעקה לטפל באירוע, אשר הסעיר אז את המדינה.

עוד בנושא:
אלמנתו של גדי ויכמן הוטרדה מינית בטלפון
לפני רצח גדי ויכמן, החשוד נתפס עם סכינים
הצטרפו לעמוד הפייסבוק של "ידיעות הנגב"

כזכור, בעקבות תלונותיה של אלמנתו של ויכמן, מיכל לוי־ויכמן, בדבר התנהלות המשטרה בפרק הזמן שקדם להירצחו של בעלה, פתחה המשטרה בחקירת התלונה, שבסופה התברר כי השוטרת (21) שהוזעקה למקום, שיקרה לממונים עליה כאשר דיווחה כי היתה בזירת האירוע בטרם נרצח ויכמן.בעקבות ממצאי החקירה פוטרה אז השוטרת מהשירות במשטרה, לא לפני שמפקד המחוז הדרומי דאז, ניצב יוסי פריינטי, הבהיר אז כי מדובר היה בכשל של המשטרה, וכי יינקטו צעדים נגד השוטרת. גם מפכ"ל המשטרה, רב ניצב יוחנן דנינו, ציין אז כי מדובר בהתנהלות שלא היתה מצופה מהשוטרת, וכי הוא רואה בחומרה את המקרה.

במחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) חקרו את תיפקודה של השוטרת אשר כשלה בתיפקוד באותו אירוע, ולאחר מכן מסרה דיווח כוזב למפקדיה. לאחר בחינת התנהלותה של השוטרת הגיעו במח"ש למסקנה כי היה מקום להעמיד את השוטרת לדין משמעתי על פי הקריטריונים המקובלים במשטרה.

"מאחר שבעקבות האירוע הקשה", נמסר ממח"ש, "הוטלה על השוטרת הסנקציה המשמעתית החמורה מכל: פיטורין, לא ניתן היה עוד להעמידה לדין משמעתי. בשקילת מכלול הנסיבות הוחלט לפעול במתווה שיהיה בו משום לקיחת אחריות על מחדלה של השוטרת בדרך של התנדבות ותרומה לקהילה במשך חצי שנה". לאחר שתסיים השוטרת לשעבר את התחייבותה זו, ציינו במחלקה לחקירות שוטרים, ייסגר התיק נגדה.

אלמנתו של גדי ויכמן, מיכל לוי־ויכמן, אינה יכולה להסתיר את כעסה על החלטת מח"ש. לדבריה, איש לא יידע אותה בדבר ההחלטה. "זו התנערות טוטלית מאחריות", אמרה לוי־ויכמן ל'ידיעות הנגב'. "השוטרת לא הגיעה למקום האירוע ואילו היא היתה מגיעה, אז כל האירוע הזה היה נמנע וגדי היה היום בחיים. היא לא לקחה אחריות ובגללה גדי נרצח.

"היום, שנה אחרי, מתברר ששוטר שסרח לא נענש כראוי. איזה מסר יש בכך? שאין שום בעיה להתנער מאחריות. מה הבעיה לשקר? זה הכי כואב לי. זו בושה וחרפה שהשוטרת לא תועמד לדין. אני לא מתכוונת לשתוק. אלחם כי היא תועמד לדין. אני תוהה איך זה שתיק כמו רצח של בעלי, שמפכ"ל המשטרה הגדיר אותו כמקרה החמור ביותר שהתרחש בתקופת כהונתו, נגמר באי העמדת השוטרת למשפט. שוב נכשלה המשטרה במשימתה. אני לא אוותר ואערער על ההחלטה. אלחם לעשיית הצדק, שבמקרה הזה, לטעמי, לא נעשה".