צילום: קובי קואנקס מפגע בריאותי בלתי נסבל ומקום מפגש לגורמים מפוקפקים. לכך משמש מבנה ששימש בעבר כאולם ספורט של בית הספר 'קורצ'אק', שפעל בעבר בשכונה ה' בבאר שבע. עם סגירת בית הספר, הפך המבנה למוקד משיכה לגורמים שונים, שמשאירים אחריהם לכלוך רב וגורמים לרעש בשעות הלילה.

• בואו להצטרף לעמוד "ידיעות הנגב" בפייסבוק

תושבים שמתגוררים באזור טוענים כי למרות פניות חוזרות ונשנות לעיריה בדבר המפגע, לא נעשה כל צעד בעניין. הבקשה של הדיירים היא צנועה: להרוס את המבנה שאינו בשימוש. "איך אפשר לפתוח את הדלת כשאתה רואה מולך מראה כזה מחריד ומגעיל", אמרה תושבת האזור שביתה נושק למבנה המוזנח. "בעבר העיריה הודיעה כי המבנה ייהרס ושהאשפה תפונה, אבל מאז לא נעשה מאומה".תושבים סיפרו כי נערים נוהגים להגיע בלילות למבנה, מדליקים שם מדורות, שוברים בקבוקים ומרעישים. "מדובר בשכונה שקטה בה מתגוררים בעיקר אנשים מבוגרים", אמר אחד התושבים. "אף אחד לא מתחשב בנו. אנחנו לא יכולים להתעמת עם הצעירים שבאים לכאן מדי ערב ומפריעים למנוחתנו".

דובר העיריה, אמנון יוסף, מסר בתגובה: "מבדיקה שערך מפקח מטעם אגף הנדסה במקום עולה שבגדר המקיפה את המתחם התגלו מספר פירצות. מהנדס העיר יפנה בדרישה לאחראי על המתחם לאטום את אותן פירצות ולמנוע כניסתם של זרים למקום. בנוגע לאשפה, הנושא ייבדק ויטופל בהתאם".