צילום: הרצל יוסף "אנחנו להקה איכותית וייחודית. אנחנו עושים משהו שונה מכל שאר הלהקות ומביאים גאווה לעיר באר שבע. כולנו שווים, כולנו טובים. חוץ מלשיר אנחנו עושים הרבה גיבוש, הרבה צחוקים, קריוקי. הילדים האלה הם כמו הילדים שלי. לנהל אותם זה מאוד מרגש. אני מאוד גאה בהם. אני מחשיב כל אחד מהם כמו הילד שלי. הם קוראים לי אבא. ההורים שלהם נותנים לי גב מלא. אני מרגיש אצלם כמו בן בית". כך סיפר לפני כשבעה חודשים משה זאדה, מנהל להקת 'פרחי באר שבע', בראיון לערוץ 25, הערוץ הים־תיכוני, לאחר הופעת להקתו במסיבת בת מצווה בבאר שבע. ההופעה אז הרשימה את באי האירוע, וזאדה נראה אז כמי שדואג לכל מחסורם של הילדים, חברי הלהקה, החל מהבגדים שלבשו וכלה בטיפים שחילק לילדים טרם עלותם לבמה.

צעיר חרדי הטריד מינית ילדים במודיעין
תיעוד: יום עם היחידה שעוקבת אחרי עברייני מין
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

שום רמז לא היה אז למה שהתחולל בחודש האחרון מאחורי הקלעים והתפוצץ בסוף השבוע שלפני האחרון. לפני כשלושה שבועות נעצר זאדה (30), תושב שכונה א' בבאר שבע, בחשד לביצוע מעשי סדום, מעשים מגונים, הטרדה מינית, שידול קטינים לביצוע עבירות תמורת כסף ופרסום חומרי תועבה. על פי חשד המשטרה, זאדה ביצע מעשים מגונים ב־15 ילדים, בגילאי 10 עד 16, שנימנו עם חברי הלהקה אותה הוא ניהל ואף איים עליהם כי אם לא ייענו לדרישותיו, הוא יקנוס אותם ולא יאפשר להם להופיע במסגרת הלהקה.

פונים למשטרה
הכל החל כאשר לפני כשלושה שבועות הגיע אחד מילדי להקת 'פרחי באר שבע' לביתו, ילד כבן 13 וחצי, אשר סיפר לאמו על התכתבות לכאורה בווטסאפ בין זאדה לבין אחד הילדים בלהקה, כאשר על פי החשד, זאדה דרש מהילד להיפגש עימו.

בהמשך יתברר כי זאדה נהג על פי החשד להציע לבני טיפוחיו הצעות בעלות אופי מיני, ואף שיגר אליהם תמונות אירוטיות. אמו של הילד סיפרה כי יצרה קשר עם אביו של הילד שנפגע ויחד הם הגיעו לתחנת משטרת באר שבע כדי להגיש תלונה כנגד זאדה. לאחר חקירה סמויה בפרשה נעצר זאדה על ידי המשטרה. במשטרה ציינו כי זאדה קשר עצמו לחלק מהעבירות המיוחסות לו.לעומת זאת, בדיון בבקשת המשטרה להאריך את מעצרו בבית משפט השלום בבאר שבע ביום חמישי האחרון ציין בא כוחו של זאדה מטעם הסניגוריה הציבורית, עו"ד בני גרקו, כי "מדובר בצעיר ללא עבר פלילי, הוא משתף פעולה עם החוקרים ומכחיש כל קשר לחשדות המיוחסים לו".

קצין החקירות של תחנת באר שבע, רפ"ק דורון אלוני, ציין כי החקירה החלה בעקבות מידע שהגיע לתחנת באר שבע אודות שני מקרים, וכי החקירה הסתעפה וככל הנראה לא מדובר רק ב־15 ילדים, כי אם בילדים נוספים. רפ"ק אלוני ציין גם כי זאדה ביקש עד לסוף השבוע האחרון שלא לפרסם את שמו, אך המשטרה התנגדה לכך לנוכח העובדה שהוא היה בקשר עם קטינים רבים, וקיים חשד כי ילדים נוספים נחשפו למעשים.

"בחלק מהמקרים נגדו", ציין רפ"ק אלוני, "הוא קשר עצמו ובחלק אחר יש לנו ראיות הקושרות אותו למעשים המיוחסים לו". חקירת המשטרה העלתה כי על פי החשד זאדה נהג לספר לילדים כי ידידה שלו מעוניינת לקיים יחסי מין איתו ועם ילד נוסף, והוא גם ביקש מהילדים לשלוח לו תמונות אינטימיות שלהם על מנת שיציג אותן בפני ידידתו.

על פי חשד המשטרה, הפיץ זאדה את התמונות בין הילדים ותמונות אירוטיות נוספות. עוד עלה בחקירה החשד כי הוא ביצע מעשים מגונים במספר ילדים מהלהקה במהלך חזרות של הלהקה.

סיוטים וטראומה
צו איסור הפרסום, כאמור, הוסר בסוף השבוע האחרון, כאשר שופטת בית משפט השלום בבאר שבע, אורית ליפשיץ, ציינה בהחלטתה כי "האינטרס הציבורי הגלום בחשיפת שמו של חשוד בעבירת מין הוא גדול. חשיפת שמו עשויה לתמרץ מתלוננים נוספים".

חשיפת הפרשה היכתה בהלם הן את בני משפחתו של זאדה ומקורביו והן את ההורים, שילדיהם נפלו, על פי החשד, קורבן למעשיו של זאדה. "הבן שלי חושש לצאת מהבית מאז נחשפה הפרשה", סיפרה אחת האמהות, "הוא סובל מסיוטים ועובר טראומה מהסיפור הזה. חייבים לחשוף את פרצופו האמיתי של מנהל הלהקה. הילדים בלהקה נחשפו לדברים לא ראויים ואנחנו מאוד מקווים שהפרשה הזאת לא תשאיר חותם קשה על הילדים שלנו".

סערת רגשות פרצה בקרב אחדים מבני משפחותיהם של הילדים, אשר הגיעו ביום שני לאולם בית משפט השלום בבאר שבע, בו התקיים הדיון בבקשת המשטרה להאריך את מעצרו של זאדה. "אני אקרע לך את הצורה", זעקה אחת האמהות לעבר זאדה בעת שהוכנס לאולם בית המשפט, "מה עשית לילד שלי? איך סמכנו עליך בעיניים עצומות?".

אחד האבות הטיח בו: "תתבייש לך, סמכנו עליך ואתה פגעת בילדים שלנו". אב נוסף התפרץ לאחר שזאדה הוצא מהאולם בתום הדיון וזעק: "אני אראה לו מה זה. אני אוריד לו שערה-שערה. הרסו לי את היל