בראשית חודש יולי אשתקד דקר סרגיי צימבל, תושב באר שבע, את זוגתו מרינה לוגינוב למוות, לאחר שימים אחדים קודם לכן הוא תקף אותה ושוחרר בערבות עצמית, בהחלטה של קצין משטרה, תוך התחייבות שלא להיכנס לביתה של לוגינוב לתקופה של 15 ימים.

הכניסה לבניין בו התרחש הרצח. צילום: הרצל יוסף

צימבל, כך על פי כתב האישום המתוקן, שהוגש נגדו, הפר את צו ההרחקה, הגיע לדירתם המשותפת ותקף שוב את בת זוגו. ב־10 ביולי אשתקד שהו השניים בדירתם שבבאר שבע ובשלב מסוים, כאשר לוגינוב שכבה במיטה, ניגש צימבל למטבח, לקח סכין ששימשה לחיתוך בשר ודקר את לוגינוב בצווארה, בחזה ובראשה. לאחר מכן, התקשר צימבל למוקד מד"א תוך שהוא אומר למוקדנית "יש סכין בצד וזה אני עשיתי".

צימבל נעצר, הועמד לדין והורשע על פי הודאתו בכתב אישום מתוקן בעבירות של הריגה, תקיפה בנסיבות מחמירות, בתקיפת שוטר בנסיבות מחמירות ובהפרת הוראה חוקית.

הבסיס להסדר הטיעון שהושג בין הצדדים היה הקושי הראייתי של הפרקליטות בהוכחת היסוד הנפשי הדרוש להרשעה ברצח. במסגרת הסדר הטיעון הגיעו הפרקליטות וסניגורו של צימבל, עו"ד נועם בונדר מטעם הסניגוריה הציבורית, להסכמה חלקית בעניין העונש, שלפיה יבקשו במשותף מבית המשפט להשית על הנאשם 24 שנות מאסר בפועל, מאסר על תנאי וקנס. עם זאת, הוסכם כי כל צד יטען באופן חופשי בעניין הפיצוי לנפגעי העבירה, שני ילדיה של מרינה לוגינוב ז"ל.

שופטי בית המשפט המחוזי בבאר־שבע, נתן זלוצ'ובר, שלמה פרידלנדר ודינה כהן, ציינו בגזר הדין שניתן בשבוע שעבר כי הסדר הטיעון והעונשים האמורים נראים להם סבירים ואישרו את ההסדר.

גזר הדין התמקד בשאלת הפיצוי לשני ילדיה של לוגינוב ז"ל. בעוד הפרקליטות, באמצעות באת כוחה, עו"ד יעל לויה־פינק, ביקשה לפסוק לטובת שני הילדים את גובה הפיצוי הגבוה ביותר המותר בחוק, קרי 258 אלף שקל, ביקש סניגורו של צימבל לפסוק לכל אחד מילדיה של לוגינוב סכום של 20 אלף שקל. עו"ד בונדר טען כי מדובר באירוע טרגי אף עבור הנאשם והדגיש את שיתוף הפעולה של הנאשם, שהזעיק את כוחות ההצלה והודה במעשים.

לבית המשפט גם הוגש תסקיר נפגעי עבירה, לגביו קבעו השופטים כי "התסקיר מציג תמונה קשה אודות נזקם של ילדיה עקב הריגת אמם. לפי כל אמת מידה מקובלת של פיצוי, הסכום שמבקשת המאשימה (הפרקליטות) לפסוק לכל אחד מהם, סך 129 אלף שקל, שהוא מחצית הסכום המירבי שניתן לפסוק לשניהם יחדיו, הינו קטן מאוד בהשוואה לנזק זה. למעשה, איננו זקוקים לתסקיר כלל כדי להניח פגיעה קשה בנער ובבחורה צעירה שאימם נהרגה במעשה אלימות".

כאמור, גזרו השופטים על סרגיי צימבל 24 שנות מאסר בפועל, ושנתיים מאסר על תנאי בשלוש השנים לאחר שחרורו מהכלא ופיצוי של 258 אלף שקל שיחולק שווה בשווה בין שני ילדיה של מרינה לוגינוב המנוחה.