החיפושים אחר נהג המשאית איימן ג'אבר מטייבה, שנעדר מאז השיטפונות ביום חמישי שעבר, נמשכים גם היום (שלישי). כ-40 חיילים ושוטרים, רחפנים, סירות, דחפור ממוגן וכלים הנדסיים נוספים של מערך החבלה של המשטרה, משתתפים בניסיונות האיתור באזור נאות הכיכר בדרום ים המלח.

(מימין) מחפרון ודחפור ממוגן. החיפושים נערכים בשדה מוקשים. צילום: דוברות המשטרה

כל הכוחות מתמודדים עם תנאי שטח בעייתים מכיוון שחלק מתוואי השטח חשוד כשדה מוקשים, חלקו שטח בוצי ויש קושי לעבור במקום. מהמשטרה נמסר: "אנחנו עושים כל שביכולתנו לאתר את הנהג ונמשיך לעשות כל מה שצריך ונפעיל כל אמצעי שיכול לסייע לאתרו".

בתוך כך נשמכת חקירת אסון נחל צפית. ראש מכינת "בני ציון" יובל כהאן והמדריך אביב ברדיצ'ב שוחררו אמש למעצר בית בן חמישה ימים, לאחר שהיו עצורים מאז יום שישי.

אתמול התברר כי הוחלט לשנות את סעיף החשד נגד ברדיצ'ב להריגה במקום גרימת מוות ברשלנות. כאהן עדיין חשוד בגרימת מוות ברשלנות. על השניים נאסר עליהם להגיע למשרדי המכינה או ליצור קשר עם כל גורם הקשור לחקירה למשך 10 ימים.

מועצת המכינות הקדם צבאיות מינתה אתמול את מפכ"ל המשטרה לשעבר שלמה אהרונישקי כיועץ חיצוני לתחום בטיחות ואבטחת טיולים במכינות. במסגרת תפקידו יפעל אהרונישקי לבדיקת הנהלים והתקנות הנהוגים כיום במכינות, זאת לצד גיבוש המלצות להמשך פעילויות השטח המתוכננות.