עשרות לוחמי משמר הגבול, ביניהם לוחמי יחידת המסתערבים ושוטרי המחוז הדרומי, פשטו אתמול בלילה (בין שלישי לרביעי) על היישוב שגב שלום בחיפוש אחר כלי נשק לא חוקיים, סמים, שוהים בלתי חוקיים ופשיעה כלכלית. המבצע, שקיבל את השם "דרך בטוחה", הוא חלק מפעילות משטרתית שהחלה עם פרסומם של סרטוני הירי בשגב שלום ובצומת אוהלים לפני כעשרה ימים.

חלק מהעצורים במבצע. הכוחות פשטו על 10 בתים בשגב שלום. צילום: דוברות המשטרה

במהלך המבצע פשטו הלוחמים והשוטרים על 10 בתים בהם נתפסו אקדח מסוג FN, מחסניות, מאות כדורים, ג'יפ שנגנב ממושב חצב, מעבדת הידרו שהכילה מספר שתילי מריחואנה וסמים בכמות קטנה.

בנוסף נמצאו סכומי כסף גדולים: 272,600 ש"ח, 5,150 דולר, 2,750 יורו, 420 ליי רומני, 915 פאונד מצרי, 150 דינר ירדני ו-1,000 ליש"ט. החשד הוא שמקור הכסף בעקסאות סמים. במבצע נעצרו 11 חשודים תושבי שגב שלום להמשך חקירה, בהם שניים שהלינו על פי החשד 31 שוהים בלתי חוקיים.

חלק מסכומי הכסף שנתפסו. צילום: דוברות המשטרה

הג'יפ שנגנב ממושב חצב. צילום: דוברות המשטרה

במבצע שולבו גם שוטרי תנועה שנתנו 17 דו"חות והורידו שני רכבים מהכביש. עד היום ניתנו בין היתר 379 דו"חות תנועה, הורדו 11 רכבים מהכביש ו-48 נהגים זומנו לשימוע.

במשטרה אמרו: "נפעל בנחישות נגד מי שיפגע באורח החיים התקין של תושבי הדרום, יסכן את חייהם בכביש ויחזיק אמל"ח בלתי חוקי. המשטרה מפעילה בימים האחרונים מאות שוטרים ולוחמים למיגור הבריונות בדרום ולמעצר העבריינים".