כתב אישום חמור הוגש היום (שני) לבית משפט השלום בבאר שבע על ידי המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) בפרקליטות המדינה. כתב האישום מגולל מסכת של עבירות שביצע לכאורה דובי אייזיק, שוטר בלשכת התנועה בבאר שבע, שבוצעו על פי החשד במהלך חקירה לפני כשנה.

סחט את המתלוננת ונישק אותה בניגוד לרצונה. צילום אילוסטרציה: שאטרסטוק

על פי כתב האישום, ביולי 2017 , בזמן שחקר באזהרה את המתלוננת בחשד לביצוע עבירת תנועה, נישק אותה והחדיר את לשונו לפיה בניגוד לרצונה. עוד לפני החקירה, ערך למתלוננת תשאול בעל פה, ממנו עלה חשד כי המתלוננת אכן ביצעה עבירה פלילית. תוך כדי התשאול שוחח עמה על נושאים בעלי אופי מיני.

מספר חודשים לאחר מכן, באוקטובר 2017, ניצל אייזיק את נגישותו למאגר המידע המשטרתי והוציא משם פרטי ההתקשרות של המתלוננת ובני משפחתה. בהמשך יצר קשר עם המתלוננת במטרה לקיים עמה קשר מיני, תוך שסחט אותה על רקע המידע המפליל אודותיה, שהגיע אליו במסגרת אותו תשאול שערך עימה, וביקש ממנה שתיפגש עמו.

כחודש לאחר מכן, בתיאום עם מח"ש, נשלחה המתלוננת למפגש מפליל עם אייזיק בחוף ניצנים. במהלך המפגש ליטף אייזיק את ידה ושיערה, נישק אותה בניגוד לרצונה, אמר לה שהוא מעוניין להיות איתה בקשר מיני ושוחח איתה על נושאים בעלי אופי מיני. אייזיק אף הכין טופס שחרור בערבות שזייף מבעוד מועד, החתים את המתלוננת עליו והבטיח לה שיסייע לה בטיפול בתיק התעבורה שנפתח נגדה.

בעקבות החקירה הוצא השוטר לחופשה כפויה. כתב האישום כולל עבירות של סחיטה באיומים, מעשה מגונה בלא הסכמה, הטרדה מינית, הוצאת מידע מהמרשם הפלילי, זיוף בידי עובד הציבור והפרת אמונים.

בית המשפט הטיל צו איסור פרסום על כתב האישום ואיסור פרסום כל פרט נוסף שעלול לזהות את המתלוננת.