נער כבן 17, תושב באר שבע, מואשם בכך שעמד יחד עם שני בגירים נוספים מאחורי שוד בנק הדואר בשכונת רמות בבאר שבע בסוף חודש מרץ האחרון וניסיון שוד מזוין של תושב העיר בשכונת רמות.

השלושה הצטיידו באקדח צעצוע, סכין וכיסויי פנים. צילום: דוברות המשטרה

מכתב האישום, שהוגש בסוף השבוע שעבר על ידי באת כוח הפרקליטות, עו"ד אלכס דרנבוים, בבית המשפט בבאר־שבע, עולה כי הנער רקם תוכנית יחד עם שני שותפיו למעשה לשדוד את סניף בנק הדואר ברחוב נחום שריג בשכונת רמות. בהתאם לכך הצטיידו השלושה ברכב שכור, באקדח צעצוע הנחזה להיות אקדח אמיתי, בסכין ובכיסויי פנים. בנוסף לכך גנבו השלושה, כך על פי כתב האישום, לוחיות רישוי של רכב שחנה באחד הרחובות בבאר־שבע, אותן הם הרכיבו על הרכב ששכרו.

בשעת בוקר, בשלהי חודש מרץ האחרון, נכנסו השלושה לסניף הדואר בשכונת רמות כשהם חובשים כובעים על ראשם, כפפות וכיסויי פנים. הנער, כך על פי כתב האישום, היה מצויד בסכין ואחד הבגירים באקדח. מכתב האישום עולה כי הנער שלף את הסכין שברשותו לעבר עובדות הסניף, ובסופו של דבר נמלט מהמקום עם סכום של כ־15 אלף שקל. הנער ושני שותפיו עלו על הרכב השכור, החליפו את לוחיות הרישוי הגנובות במקוריות, השליכו את הלוחיות הגנובות והתחלקו בכסף.

צילום מסך מתוך סרטוני האבטחה בסניף. צילום: דוברות המשטרה

כתב האישום מייחס לנער עבירות של שוד בנסיבות מחמירות, החזקת סכין, גניבת מסמך מרכב ושינוי זהות של רכב. כתב האישום נגד הנער כולל אישום נוסף בו מתואר ניסיון שוד נוסף של אותו סניף בנק דואר בשכונת רמות, כשלושה שבועות לאחר אירוע השוד המתואר באישום הראשון. הפעם, כך על פי כתב האישום, החליטו הנער ושני שותפיו הבגירים לשדוד אדם שנצפה על ידם נכנס ויוצא מסניף הדואר עם תיק בהנחה שברשותו כסף רב.

השלושה עקבו אחריו ונסעו אחריו בכביש העוקף את שכונת רמות, עקפו אותו וחסמו את נתיב נסיעתו. האיש הצליח לברוח ברכבו ואילו שלושת השודדים נמלטו ברכבו של אחד הבגירים כשהם מסתירים בו את האקדח ופריטי הלבוש ששימשו אותם בניסיון השוד. בגין אישום זה יוחסו לנער עבירות של ניסיון שוד בנסיבות מחמירות, גניבת מסמך מרכב, שינוי זהות של רכב והחזקת סכין.

בד בבד עם הגשת כתב האישום ביקשה הפרקליטות להורות על מעצרו של הנער עד תום ההליכים נגדו. נגד שני שותפיו הבגירים של הנער הוגשה לבית המשפט הצהרת תובע תוך כוונה להגיש גם נגדם כתב אישום.