התקדמות בחקירת רצח דבורה הירש? בית משפט השלום בבאר שבע האריך היום (שני) את מעצרו של יניב (ניבי) זגורי בשבעה ימים לאחר שבשעות הבוקר הוא עוכב על ידי בלשי ימ"ר נגב, יחד עם אדם נוסף בחשד למעורבות ברצח דבורה הירש, גרושתו של עד המדינה טל קורקוס, שנרצחה בחודש מרץ לפני יותר משנתיים.

ניבי זגורי. צילום ארכיון: הרצל יוסף

כזכור, דבורה הירש נורתה למוות לעיני שלושת ילדיה בעת שישבה ברכבה באחד מרחובות שכונה ט' בבאר שבע. בעלה לשעבר, שהיה בשעתו יד ימינו של זגורי בארגון הפשיעה, חצה בשלב מסוים את הקווים והפך להיות עד מדינה, ועדותו הביאה להפללתו ולהרשעתו בדין של זגורי.

במשטרה עלה אז החשד כי רצח גרושתו של קורקוס התבצע על רקע של נקמה על צעדו של בעלה לשעבר. שישה חשודים נעצרו במהלך החקירה בחשד למעורבות ברצח של דבורה הירש, אך כולם שוחררו מחוסר ראיות נגדם.

בשבוע שעבר הפכה חקירת המשטרה בפרש הזו מסמויה לגלויה עם מעצרם של שבעה חשודים כמעורבים ברצח, חלקם גם כאלה שנעצרו בעבר בפרשה הזו, בהם גם גיסה של הירש. מעצרם של החשודים הוארך לפרקי זמן של בין יומיים לשמונה ימים.

דבורה הירש. יותר משנתיים מאז שנרצחה. צילום ארכיון: ישראל יוסף

הבוקר, כאמור, עצרה המשטרה גם את יניב (ניבי) זגורי בחשד למעורבות ברצח של דבורה הירש ולבקשת המשטרה החליט בית המשפט להאריך את מעצרו בשבעה ימים.

פרקליטו של זגורי, עו"ד אורי בן נתן, הכחיש את החשדות המיוחסים למרשו. "מרשי כופר במיוחס לו", אמר עו"ד בן נתן למיינט באר שבע, "לטענתו, אין לו כל קשר לאירוע. הוא תושאל בשעתו כבר ביום האירוע  על ידי חוקרי ימ"ר נגב ושוחרר לביתו מבלי שכלל ננקט נגדו הליך מעצר או אפילו עיכוב. תתכבד המשטרה ותציג את ממצאיה, אז נוכל להתייחס בהתאם".