נשים עושות שלום בנחל הבשור. צילום: יעקב גפן

על רקע המצב הביטחוני בעוטף עזה יקיימו היום (חמישי) מאות נשים מכל רחבי הארץ מפגן הזדהות עם תושבי האזור, במסגרתן הן יצעדו לכיוון שדה תל ג'מה אשר נשרף בעקבות טרור העפיפונים.

במסגרת האירוע, ביזמת תנועת 'נשים עושות שלום', יתקיים בשדה השרוף טקס בו ינאמו תושבים מהאזור, בהם מוניקה מינקר מקיבוץ ניר יצחק אשר שכלה את בנה עידן ז"ל, שנהרג באסון המסוקים, חקלאי ששדות קיבוצו נפגעו משריפת עפיפוני תבערה וראש מועצת שער הנגב, אלון שוסטר.

משתתפי האירוע, בהן נשים מכל קצוות הקשת הפוליטית, דתיות וחילוניות, יהודיות וערביות, אימהות לחיילים, תושבות העוטף ותושבות מרכז הארץ, ייצאו בקריאה ממשותפת למקבלי ההחלטות לבדוק חלופות מדיניות ולקדם הסכם מדיני. בחלק האומנותי תופיע הזמרת והיוצרת יעל דקלבאום.

"הדרום בוער והתחושה היא שההסלמה רק הולכת וגוברת", אומרת ויויאן סילבר, חברת קיבוץ בארי ופעילה בתנועת 'נשים עושות שלום', "כנשים החיות בעוטף ישראל ומתמודדות יום יום עם המצב הביטחוני המעורער, אנו קוראות למקבלי ההחלטות לקדם באופן מיידי הסכם מדיני. כמוכן, אנו קוראות לפלסטינים ולפלסטיניות בעזה ובגדה – דרשו מההנהגה שלכם את אותה דרישה, כי זו גם האחריות שלכם. אנו מקוות ומאמינות שהאירוע היום יציף על סדר היום בצורה ברורה וחזקה את הצורך באיתור פתרון מדיני למצב, כי ביטחון יגיע רק באמצעות הסכם מדיני".