אלימות בתחבורה הציבורית. נהג מונית מבאר שבע הותקף באלימות בסוף השבוע האחרון על ידי נוסעים שהסיע ממועדון לילה בעיר.

מאיר כהן: "הרגשתי שהסוף שלי מתקרב". צילום ארכיון: מוטי קמחי

כפי שפורסם לראשונה ב-ynet הנהג, מאיר כהן, הסיע בסוף השבוע שני גברים ואישה ממועדון לילה. כאשר הגיעו אל היעד אחד הנוסעים טרק את הדלת בחוזקה וכשכהן העיר לו על כך החלו חילופי דברים שהובילו במהירות לאלימות פיזית קשה.

"זה היה שדה קרב", סיפר כהן, "פעם ראשונה בחיי שהרגשתי שהסוף שלי קרב. חטפתי מכות באופן אכזרי, באופן יוצא דופן. אגרופים בפנים ובראש. ביקשתי מהם להפסיק, אך הם לא הפסיקו - זה הלך והתגבר. אני ממש התחננתי על חיי".

"זה התחיל כשלקחתי שני גברים ואישה ממועדון בבאר שבע. הגעתי ליעד, ושם אחד מהם יצא, טרק את הדלת בחוזקה וקילל. אני יצאתי להעיר לו, ואז השני הצטרף אליו ואני בתוך האוטו על הגב ושניהם מעליי, מכים אותי באכזריות. אני עשרים שנה נהג מונית ובחיים לא חלמתי על דברים כאלה", הוסיף.

כהן המשיך לתאר את הערב הקשה: "הם עזבו אותי חצי על הכביש, חצי על המדרכה, שוכב ומדמם. עבר שם איזה נהג שהמשיך את השיחה עם השוטר כי אני לא יכולתי להמשיך כבר. המשטרה הגיעה די מהר. הם נכנסו לבניין כאילו לא קרה שום דבר, כאילו הם יצאו מרכב ונכנסו לבניין".

מהמשטרה נמסר, כי "נהג המונית הגיש תלונה בתחנת המשטרה בבאר שבע בדבר תקיפתו על ידי נוסעי המונית. בעקבות התלונה פתחה המשטרה בחקירת נסיבות האירוע. טרם נעצרו חשודים במעשה".

מיד לאחר האירוע כהן פונה לבית החולים סורוקה עם חבלות בפנים ושוחרר לביתו לאחר טיפול.

המקרה הזה מצטרף לשתי תקיפות נגד נהגי אוטובוס שאירעו בחודש האחרון בבאר שבע והסביבה. באחד הותקף נהג חברת "מטרופולין" ביציאה מהיישוב תל שבע ובמקרה השני הותקף נהג חברת "דן בדרום" על ידי נערים במסוף התחבורה בשכונה י"א.

בשבוע שעבר הופץ ברשת תיעוד של נהגת שהותקפה באלימות בעפולה, לאחר שצפרה לנהג שחסם את הכביש. התוקף נעצר לאחר שניסה להימלט לחו"ל.

על פי סקר עמותת "אור ירוק" כ-49% מתושבי הדרום נתקלו השנה באירוע של קטטה בכביש, 83% נתקלו השנה באלימות מילולית ותנועות מאיימות בכביש, 13% מהם נתקלו בכך יותר משש פעמים.

ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק: "נהיגה עצבנית ובריונית מגבירה את הסיכון למעורבות בתאונות דרכים ובשל כך חייבים לחזק את משטרת התנועה בניידות ובשוטרים נוספים. הגברת הנוכחות המשטרתית בכבישים תרתיע את אותם נהגים אלימים מלנהוג בפראות ולסכן את החיים של כולנו בדרכים"