ויכוח על עשרה שקלים הביא לתקיפתו של נהג המונית מאיר כהן מבאר שבע בסוף השבוע האחרון. כך התברר במהלך הדיון אתמול (שני) בבית משפט השלום בבאר שבע בבקשת המשטרה להאריך את מעצרם של שני החשודים בתקיפת נהג המונית. בית משפט השלום האריך את המעצר בשלושה ימים.

מאיר כהן, הנהג שהותקף. צילום: ynet

אחותו של אחד החשודים, שנעצרה אמש אף היא, שוחררה בערבות לאחר חקירתה במשטרה, בה עלה כי לא היתה שותפה לאירוע תקיפת נהג המונית.

במהלך הדיון בבקשת המשטרה להאריך את מעצרם של החשודים, גיא ספיישר מבאר שבע ואנטון שבנוב מירושלים, בשבעה ימים,  טען בא כוח המשטרה, החוקר מוטי קקון, כי בלילה שבין שישי לשבת, בסביבות השעה 04:00, הותקף נהג המונית בסיום הורדתם של הנוסעים ולאחר שהתווכחו על סכום הכסף.

הנהג, כך טען נציג המשטרה, הותקף על ידי השניים באגרופים ובעיטות ורק לאחר מספר דקות הם עזבו את המקום. בחקירתם טענו החשודים במעשה, שנעצרו בעקבות מידע מודיעיני, כי בעל המונית הוציא מברג ולכן הם תקפו אותו. כאמור, חשודה נוספת במעורבות באירוע, אחותו של אחד החשודים, שוחררה בערבות לאחר שהתברר כי לא היתה משתתפת פעילה בתקיפה עצמה.

סניגורו של שבנוב, עו"ד נועם אליגון, טען בדיון כי "מתבהרת תמונה אחרת לגמרי. יש נהג שבעזות מצח ובחוצפה בא ומוליך שולל את כולם. הוא היה מצוייד במברג והוא אומר שהם ניסו להוציא את המברג מהיד וחבל שהוא לא נתן להם אחד בעין ובבטן. מי פה משבש את החקירה?".

בא כוחו של ספיישר, עו"ד שי ברגר, טען, כי "על פניו נראה שמי שניסה לתקוף באופן חמור זה נהג המונית ולא המשיבים (החשודים)". לטענת הסניגורים, חשו מרשיהם מותקפים על ידי נהג המונית ועל כן הם פעלו מתוך הגנה עצמית.

בסופו של דיון קבע השופט איתי ברסלר-גונן, כי "שמעתי טיעוני שני הצדדים ואני סבור כי בהליך זה שבו אנו נמצאים יש חשד סביר בעביר של תקיפה הגורמת חבלה של ממש על ידי המשיבים את נהג המונית. טענתם של המשיבים להגנה עצמית היא מסוג טענות ההגנה שדינם להתברר במסגרת הליך החקירה".

השופט ברסלר-גונן קבע בהחלטתו, כי בקשת המשטרה להאריך את מעצר החשודים בשבעה ימים היא מופרזת וכי פעולות החקירה הנדרשות בתיק האמור ניתנות לביצוע במהלך יומיים. בסופו של דבר החליט השופט להאריך את מעצרם של שני החשודים בשלושה ימים.