100 ימי מאסר, שירוצו בעבודות שירות, נגזרו הבוקר (רביעי) על דוד מויאל, תושב באר שבע שהורשע על פי הודאתו במסגרת הסדר טיעון בהתעללות בחסר ישע, לאחר שהטיח ספסל לעברו של מבקש המקלט האריתריאי הבטום זרהום באירוע הלינץ' בתחנה המרכזית בבאר שבע בחודש אוקטובר 2015.

דוד מויאל. "לא ניתן להתעלם מהנסיבות המיוחדות", כתב השופט. צילום: הרצל יוסף

בתחילת ההליך המשפטי נגדו כפר מויאל (34) במיוחס לו, אך במסגרת הסדר הטיעון בין הצדדים הוא הודה בעבירה של התעללות בחסר ישע, בה הוא הואשם בכתב אישום מתוקן.

"אין להקל ראש בעבירה שבה הואשם הנאשם, אשר יש בה פגיעה קשה בערכי יסוד בסיסיים של שלמות הגוף וכבוד האדם", קבע שופט בית המשפט המחוזי בבאר שבע, אהרון משניות, בגזר הדין, "והדברים אמורים ביתר שאת כאשר עסקינן בנפגע חסר אונים, שמתבוסס בדמו ומנסה להגן על עצמו בשארית כוחותיו. אין בהסכמה זו כדי ללמד מאומה על הענישה הראויה בעבירה חמורה זו של התעללות בחסר ישע. מנגד לא ניתן להתעלם מנסיבותיו המיוחדות של תיק זה ומהתחושה של הנאשם כי הוא נתון בסכנת חיים וכי מדובר בנסיבות שקרובות לצורך בהגנה עצמית".

כאמור, גזר בית המשפט על מויאל 100 ימי מאסר שירוצו בעבודות שירות. בנוסף לכך הטיל בית המשפט על מויאל לפצות את משפחתו של אבטום זרהום ,שמצא את מותו באותו אירוע, בסכום של 2,000 שקל.

הבטום זרהום. 2,000 ש"ח פיצוי למשפחתו