תושב לקיה, אשר ניתק מקטע גדר מבטון על מנת לאפשר את המשך נסיעתו בכביש בו בוצעו עבודות תשתית, והשאיר אותו באמצע הכביש כשהוא חוסם את נתיב הנסיעה בו, ישלם על כך ביוקר.

זירת התאונה בכביש 38. צילום: דוברות מד"א

חסימת הכביש על ידי אותו מקטע גדר גרמה מאוחר יותר לתאונת דרכים קטלנית, כאשר משאית עלתה על אותו מקטע גדר שהשאיר האיש על הכביש, וכתוצאה מכך סטתה המשאית לנתיב הנגדי והתנגשה חזיתית ברכב פרטי שנסע בנתיב הנגדי. התוצאה היתה קטלנית. נהג הרכב הפרטי נפגע באורח אנוש כשהוא לכוד ברכבו ונפטר תוך זמן קצר בזירת התאונה.

תושב לקיה, פרחאן אלסאנע, אשר ניתק את מקטע הגדר, הורשע בעבירות הריגה, נהיגה ללא רשיון ונהיגה תחת השפעת סמים, ונדון בשבוע שעבר לשבע שנות מאסר בפועל.

על פי עובדות כתב האישום בהן הוא הורשע, נהג אלסאנע ב־11 באפריל אשתקד בטנדר של דודו מבלי שהיה בידו רשיון נהיגה בתוקף. סמוך לשעה 04:30 הוא הגיע עם הרכב לקטע הכביש בין מסילת ציון לאשתאול, כשבאותו זמן נערכו בכביש עבודות תשתית להרחבת הכביש.

בשלב מסוים הלכה ונעשתה הדרך צרה מכדי להמשיך בה בנסיעה ואלסאנע ירד מהרכב וניתק את תפסני המתכת שחיברו בין מקטעי הגדר, ובשלב מסוים אף הפיל את אחד ממקטעי הגדר על נתיב הנסיעה באופן שחסם את רובו. זמן קצר לאחר מכן התרחשה התאונה.

בא כוחו של הנאשם, עו"ד דוד ברהום, ציין כי עבירת ההריגה בה הורשע מרשו לא היתה פרי של תכנון מוקדם, אלא לכל היותר פרי של רשלנות פושעת.

בגזר הדין קבע שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, אברהם רובין, כי "הנאשם הניח בשעת לילה במרכזו של כביש בינעירוני מכשול כבד אשר חסם כמעט את כל נתיב הנסיעה, ולכן הפגין זלזול עמוק בשלום חיי המשתמשים בדרך. הנאשם אמנם לא חפץ בקיומה של התוצאה המזיקה, ברם לנאשם לא היתה שום סיבה סבירה להאמין כי הצבת המכשול הבלתי עביר לא תגרום לתאונה".