הקהילה הגאה בבאר שבע תקים החל מהבוקר (ראשון) אוהל מחאה מול מרכז המורים (פינת הרחובות רגר-מצדה), כאות מחאה לניסיון הרצח של טרנסג'נדרית בתל אביב והעברת התיקון לחוק הפונדקות שמפלה זוגות חד מיניים, בעיקר גברים.

בבית הגאה בבאר שבע יקימו אוהל מחאה ויצטרפו להפגנה הגדולה בתל אביב. צילום: מוטי קמחי

במקביל, בשעה 16:00 יצאו הסעות לתל אביב שם תתקיים הפגנה גדולה במחאה על האלימות והאפליה בהורות ובחקיקה.

התיקון לחוק הפונדקאות שעבר מעורר סערה בכל הארץ וגל הפגנות ושביתות ששיאן יגיעו היום. הקהילה בבירת הנגב אומרת כי לא תכנע לאלימות ולא לחוקים מפלים שמסווגים אותם כאזרחים סוג ב'. דובר הבית הגאה, אור ארז, מסר: "הבית הגאה בבאר שבע מצטרף למלחמה של הקהילה הגאה על זכויותיה להורות, לנישואין ולביטחון אישי. לא יעלה על הדעת שנעשה ניסיון רצח כנגד צעירה טרנסג'נדרית ובמקביל נחקקים חוקים להט"בופובים בכנסת ישראל וכולנו נעבור על כך לסדר היום".

אור ארז מוסיף ואומר: "ממשלת ישראל חצתה כל גבול אפשרי בחוצפתה ובאפלייתה כנגד הקהילה הגאה, ועל כן ביום ראשון תוכרז שביתה, יוקם אוהל מחאה בבאר שבע וכן תתקיימנה הפגנות בכל רחבי הארץ".

"לא נעבור על כך לסדר היום", אמר דובר הבית הגאה. צילום: מוטי קמחי

התיקון לחוק הפונדקות יוצר מצב שזוגות חד מיניים נדרשים לטוס לחו"ל ולבצע שם את ההליך שכרוך בהוצאות כספיות גבוהות. בקהילה הגאה אומרים, כי לא יעלה על הדעת שאוכלוסיה גדולה מופלית לרעה על ידי חוקים דרקוניים.