רשת של סחר בנשים נחשפה. 5 אזרחים ישראלים, בהם גם תושב באר שבע, נעצרו בשבוע החולף בחשד שהבריחו לישראל נשים צעירות שהועסקו בזנות. החקירה הסמויה של ימ"ר נגב נעשתה בשיתוף האינטרפול ומשטרת בלארוס.

לכל אחד מחברי הרשת היה תפקיד מוגדר. צילום אילוסטרציה: pixabay

מדובר בישראלים יוצאי חבר העמים, תושב באר שבע (27), תושב תל אביב (39), תושב בת ים (30), תושב פתח תקווה (31) ותושב חולון (35). מעצרם הוארך בימים אלו והבוקר (ראשון) נעצר חשוד נוסף תושב מרכז הארץ, וייתכנו מעצרים נוספים. במקביל למעצרים בארץ, נעצר בסוף השבוע על ידי משטרת בלארוס החשוד העיקרי, אזרח ישראלי (57) שמתגורר שם מזה מספר חודשים.

ממצאי החקירה הראשוניים הצביעו כי מדובר בכנופיה היררכית המתנהלת כאשר לכל אחד מחבריה תפקיד מוגדר בשרשרת הברחתן והעסקתן של הצעירות, החל מאיתורן בבלארוס וכלה בהעסקתן בזנות בישראל.

מהחקירה עד כה עולה כי הצעירות "נבחנו" טרם אישורן לעסוק בארץ על ידי חלק מהחשודים ולאחר מכן אף תודרכו כיצד לנהוג בעת תחקורן בכניסה לישראל. עוד עולה כי חשוד נוסף שימש כאיש קש והיה מגיע לשדה התעופה ואוסף את הצעירות ומעבירן למשרד הפנים על מנת לקבל אשרת שהייה.

במשטרה אמרו היום: "משטרת ישראל פועלת רבות בתחומי מדינת ישראל ומחוצה לה, תוך שיתוף פעולה מקצועי עם גופי אכיפה מהמתקדמים בעולם, וזאת על מנת להגן על הציבור ולמנוע עבירות שעיקרן ביזוי כבוד האדם לרבות סחר והעסקה בזנות".