עדכון, 13:55: מבית החולים סורוקה נמסר כי סורוקה חל שיפור במצבה של הפצועה, היא בהכרה ונושמת בכוחות עצמה. מצבה מוגדר בינוני והיא עדיין מאושפזת ביחידה לטיפול נמרץ כללי. הפצוע הנוסף שהגיע מאותו אירוע טופל במיון ושוחרר לביתו.

לילה מתיש של אזעקות וריצות למרחבים המוגנים ברחבי עוטף עזה. במועצה האזורית אשכול נפצעו לפנות בוקר (בין רביעי לחמישי) שני עובדים זרים, אחת מהם, אישה כבת 30, הובהלה לסורוקה במצב קשה.

שריפה שהתלקחה מנפילה במועצה האזורית אשכול. צילום: דוברות אשכול

חובש בכיר במד"א עמרם אסור, סיפר: "קיבלו קריאה על נפילה עם נפגעים במועצה. בכניסה לישוב, תוך כדי שיחה טלפונית עם מזמינת האמבולנס נאמר לנו כי הפצועה נמצאת ברכב פרטי בסמוך לאחד הבתים, פיצלנו את הכוחות שלנו, צוות הניידת טיפול נמרץ חבר לרכב ואמבולנס נוסף נסע לזירת האירוע. ברכב שכבה אישה תאילנדית כבת 30 בהכרה כשהיא סובלת מפציעה מדממת, הענקנו לה טיפול רפואי שכלל עצירת דימומים ותרופות לשיכוך כאבים ופינינו אותה במצב יציב לבי"ח. צוות האמבולנס שסרק את הזירה איתר גבר שנפצע באורח קל ופינה גם אותו לבי"ח.

פרופ׳ יוחנן פייזר, סגן מנהל ביה״ח סורוקה עידכן על מצבה של הפצועה: "אישה בשנות העשרים לחייה פונתה לחדר הטראומה. לאחר הערכה ראשונית ובדיקות הדמיה הובהלה לחדר ניתוח. מצבה מוגדר קשה. היא סובלת מפגיעות מרסיסים באזור חלל הבטן". המועצה האזורית אשכול הפיצה הנחיות התגוננות בשפה התאית ונמצאת בקשר שוטף עם שגרירות תאילנד בישראל. 

בישוב נוסף באשכול, אשר נמצא מחוץ ל׳עוטף עזה ללא ממ״דים בישוב, התלקחה כתוצאה מנפילת טיל. בחצר בית בנתיבות נמצא נפל של טיל, שככל הנראה יורט על ידי מערכת "כיפת ברזל".

הנפל שנמצא בחצר בית בנתיבות. צלם לא ידוע

טיל שנפל בפרדס בשטחי מועצה אזורית מרחבים. צילום: דוברות מרחבים

פיקוד העורף הוציא הנחיות לתושבים:
1. עבודות חקלאיות לא מאושרות.
2. אין לימודים, למעט שלושה ישובים באשכול שהוחרגו.
3. חוף זיקים סגור לציבור.
4. כל התכנסות במרחב עוטף עזה (0-7 ק"מ) תהיה מוגבלת בשטח סגור ל- 300 אנשים. לא תתאפשר התכנסות בשטחים פתוחים.
5. שירותים לאזרח יפעלו במתכונת מצומצמת.
6. חל איסור לאזרחים להגיע למרחב המכשול.
7. רכבת ישראל מקו אשקלון-שדרות סגורה. רכבות מצפון יסתיימו בתחנת אשקלון, ורכבות מדרום יסתיימו בתחנת נתיבות.

במשטרה שבים ומזכירים לציבור: לא להתקרב לזירות נפילה ולדווח למוקד 100 של על כל אירוע חריג.