אזעקה נשמעה היום (חמישי) אחר הצהריים בגזרת באר שבע, עומר והסביבה. זוהי הפעם הראשונה שבה מופעלת האזעקה מאז החל חמאס לשגר טילים ורקטות לעבר ישראל אמש, ומאז מבצע 'צוק איתן' לפני ארבע שנים.

תיעוד נפילת הטיל, בשטח פתוח צפונית לעיר. צלם לא ידוע. נשמח לתת קרדיט - פנה אלינו

האזעקה נשמעה גם בעומר, להבים ובפזורה הבדואית הסמוכה לעיר. על פי דובר עיריית באר שבע, אמנון יוסף, הטיל ששוגר לפני דקות אחדות לעבר באר שבע נפל בשטח פתוח צפונית לעיר. שוטרי וחבלני משטרת ישראל הוזעקו אל זירת נפילה בבאר שבע ועושים דרכם למקום. בשלב זה לא ידוע על נפגעים.

במשטרה שבים ומזכירים לציבור שלא להתקרב לזירות נפילה. יש לדווח למוקד 100 של המשטרה על כל אירוע חריג. כמו כן יש להישמע להנחיות השוטרים, כוחות הביטחון החירום וההצלה ופיקוד העורף.

בשעה 17:00 יקיימו בעירייה והנהלת הפועל באר שבע, יחד עם פיקוד העורף, ישיבת הערכת מצב, על מנת להחליט האם המשחק בין הפועל לאפואל ניקורסיה יתקיים כמתוכנן.

במיינט באר שבע נמשיך לעדכן אתכם בכל התפתחות שתהיה, כולל בנוגע למשחק הכדורגל ולפסטיבל "זוהר דרומי".

צפו בתיעוד הנפילה של טיל הגראד, כפי שתועדה על ידי תושב העיר:

שחקני אפואל ניקוסיה נכנסו למרחב המוגן. צילום: באדיבות "וסרמיליה"

כך זה נראה בפעם הקודמת שחמאס שיגר גראד. פינוי רקטה ב'צוק איתן', 2014. צילום ארכיון: הרצל יוסף

עשרות הורים וילדים נכנסים למרחב המוגן בלונדע:

אמש החל חמאס לשגר מאות טילים לעבר ישראל. תושבי היישובים בעוטף עזה בילו את הלילה במרחבים המוגנים ובממ"דים. פיקוד העורף הנחה את הרשויות והתושבים שלא לקיים התכנסויות. חקלאים בטווח של עד 7 ק"מ מרצועת עזה הונחו שלא לצאת לעבודה בשדות.

מוקדם יותר היום הודיעו על ביטולם של שני אירועים שהיו אמורים להתקיים הערב באזור: פסטיבל כדורים פורחים בפארק הבשור ומופע של הזמר מרדכי בן-דוד בנתיבות.