לפני כשנתיים רכבו שני נערים כבני 16 מבאר שבע על אופניים חשמליים בשעת לילה מאוחרת. הרכיבה הלילית הזאת נגמרה בתאונה קטלנית - אחד מהנערים נהרג במקום מפגיעת רכב פרטי, השני נפצע. אתמול (חמישי) הגישה פרקליטות מחוז דרום כתב אישום כנגד הנער שנפצע בגין גרימת מוות ברשלנות.

האופניים החשמליים נחתכו לשניים. צילום: הרצל יוסף

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי בא כוח הפרקליטות עו"ד נדב אוחנה, בלילה של ה-18.05.2016 רכבו הצעירים על זוג אופניים חשמליים בעיר, כשהנאשם הרכיב את חברו על המוט העליון של מסגרת האופניים, ללא קסדה כנדרש בחוק.

הנאשם רכב עם האופניים לתוך צומת, עלה על אי תנועה בין שדרות רגר לרחוב הצדיק מירושלים, ובהמשך עקף מימין את שטח ההפרדה שנמצא בהמשך למעבר החציה, תוך שהוא נוהג נגד כיוון התנועה. 

באותו זמן, נהג רכב שחצה את הצומת לשדרות רגר, כאשר בכיוון נסיעתו דולק רמזור ירוק, הבחין בשניים. הנהג סטה מעט שמאלה וניסה לבלום על מנת להימנע מפגיעה, אולם הניסיון למנוע את ההתנגשות נכשל והרכב פגע עם חזיתו באופניים. צוותי רפואה שהוזעקו למקום פינו את הנערים לבית החולים סורוקה, שם נקבע מותו של אחד מהם.

עמיחי כהן ויקיר דמרי, פרמדיק וחובש שטיפלו בפצועים, סיפרו כי "על הכביש שכבו שני נערים בני 16 ולצדם אופניים חשמליים. אחד מהם היה מחוסר הכרה וסבל מפציעה רב-מערכתית קשה. הענקנו לו טיפול רפואי שכלל פעולות החייאה. הנער השני היה בהכרה מעורפלת וסבל מפגיעות קשות בגפיים. לאחר טיפול רפואי ראשוני בשטח פינינו גם אותו לבית החולים".

"התאונה אירעה עקב רשלנותו של הנאשם". צילום: הרצל יוסף

בכתב האישום נכתב "תוצאות התאונה אירעו עקב רשלנותו של הנאשם בכך שנסע בנתיב נגד כיוון התנועה, הרכיב את המנוח על אופניים שלא מתאימים לכך, נסע ללא קסדת מגן והרכיב את המנוח ללא קסדת מגן".