צעיר בן 32 מאשלים, גבר בן 34 מערד וגבר בן 38 מבת ים נעצרו בחשד להריגה של טוהר דוד ז"ל בצומת להבים באוגוסט בעונה שעברה. כזכור, דוד בת 20 מבאר יעקב, נמצאה ב-5.8.2017 כשהיא מוטלת בצד הכביש בצומת להבים בסמוך לתחנת האוטובוס. מתחקור ראשוני של צעיר שהיה בסמוך אליה עלה כי הצעירה פונתה על ידו ממסיבת טבע שהתקיימה בסמוך במהלך הלילה.

הטנדר שבו הובילו החשודים את טוהר דוד. צילום: באדיבות דוברות המשטרה

במהלך ימי החקירה נודע למשטרת ישראל על פטירתה של הצעירה ארבעה ימים לאחר מכן. מעצרם של החשודים הוארך מעת לעת בחשד לעבירת הריגה, ובתחילת ספטמבר 2017 שוחררו בידי בית המשפט בתנאי ערובה.

לאחר שחרורם, חקירת משטרת ישראל נמשכה, ומחיבור רצף הממצאים עלתה בידי החוקרים תמונת מצב כי במהלך המסיבה הצעירה נחבלה בראשה והתמוטטה ובשלב מסויים אותרה בידי מארגני המסיבה ואלו העלו אותה לארגז האחורי בטנדר שהיה ברשותם.

לאחר מספר דקות נסיעה שב הרכב על עקבותיו לשטח המסיבה וללא שהוענק לה טיפול רפואי. בחלוף כחמש שעות בהן מצבה המשיך להתדרדר, ובעודה שכובה בארגז הטנדר החליטו המארגנים להוציאה לכביש הראשי ולהזעיק טיפול רפואי.

מסיבת הטבע שבסיומה טוהד דוד מצאה את מותה. צילום: באדיבות דוברות המשטרה

עם התקדמות החקירה עולה החשד כי השהיה המשמעותית בהוצאתה לטיפול רפואי גרם למותה ועוד עלה מהחקירה כי מסיבת הטבע התקיימה ללא רשיון וללא שננקטו אמצעי רפואה ואבטחה מתאימים.

לחשודים נערכו שימועים בפני הפרקליטות וזו הודיעה להם כי הוחלט לדחות את הטענות שלהם, תוך כוונה להגיש נגדם בימים הקרובים כתב אישום. 

"משטרת ישראל תאפשר קיומן של אירועים תחת כיפת השמיים, בהגדרתם, כל עוד הם עומדים בדרישות הרישוי והאבטחה והכל למען בטחונם ושלומם של הנוכחים במקום ובסמוך לו. במקרים בהם יאותרו מסיבות שכאלו, לרבות ״מסיבות טבע״ ויתברר כי הן לא עמדו בדרישות התקנות והחוק, תפעל משטרת ישראל למיצוי הדין עם אלו אשר סיכנו את חיי המבלים", כך נמסר מהמשטרה.